Květen 2016

(Malba) Barvami roztančený Tančící dům

24. května 2016 v 19:42 | Ellí |  Výtvarný koutek
Už bylo načase podělit se s vámi zase o něco z mého kreativního koutku :).
Je pravda, že já jsem v kreslení vážně extrémní šnek. Chodím do Zuš na výtvarný obor a obvykle za tu dobu, co já stihnu dokončit jeden obraz, ostatní už mají dva, ne-li víc :D.
Každopádně tohle je jeden z mých, téměř až zázračně, dokončených výtvorů. Jedná se o Tančící dům, což je snad poznat, doufám :D.
Předlohou mi byla fotka ze Signal festivalu, což je festival v Praze, během kterého jsou nasvícené známé památky různými barevnými světly a promítají se na nich světelné projekce. Je to vážně moc pěkná akce, kterou mohu všem jen doporučit :).Papírová města - kniha vs. film

17. května 2016 v 20:17 | Ellí |  Recenze (dočteno a zhlédnuto)
Zdravím všechny návštěvníky blogu! :)
Po (opět) trochu delší době než bych si přála přicházím s novým článkem. Tentokrát na téma knihy, kterou jsem nedávno dočetla. Ta kniha nese krásně poetické jméno: Papírová města.
Ačkoliv se to u mě často nestává, tentokrát jsem se překonala a vydržela se nepodívat na zfilmovanou verzi tohoto díla dokud jsem nedočetla celou knížku až do konce. Myslím, že se to vyplatilo.
Aby tohle nebyla tedy jen další "klasická" recenze, rozhodla jsem se udělat malé srovnání právě mezi knihou a filmem.

Tak co, najdou se tady nějací fanoušci Johnna Greena? :))Utubernig 2016... Jaký byl?

2. května 2016 v 20:37 | Ellí |  Ze života Ellí
Jaký byl? Jaký byl druhý ročník festivalu, který budí tolik všeobecného rozruchu i rozporuplných reakcí?
Letos jsem na Utubernig zavítala poprvé, proto jsem tedy moc nevěděla, co čekat. Z minulého ročníku se ke mě dostaly ohlasy jak nadšené, tak i naprosto zklamané, které mi tvrdily, že vstupenky byly vyhozené peníze.
Rozhodla jsem se, že si na tuhle akci chci udělat vlastní názor, a tak jsem 29.4. stála před vstupem u letňanského výstaviště....