Březen 2016

Moje plány na jaro, aneb na co se aktuálně těším a proč

25. března 2016 v 19:09 | Ellí |  Ze života Ellí
Ahoj! :)
Jaro je už opravdu za dveřmi a já jsem za to neskutečně ráda. Nejen proto, že se konečně zbavím všeho toho zimního oblečení, bude tepleji, užijeme si více sluníčka, kytiček, zpěvu ptáčků a tak dále. Hlavně mě čeká opravdu spousta skvělých akcí, které se, jak doufám, uskuteční během následujících týdnů.
Přiznám se, že k tomuto článku mě inspirovala blogerka Michelle (lets-talk-about.blog.cz), která zveřejnila článek na podobné téma. Na závěr položila otázku, jestli se taky těšíme na jaro a jaké jsou naše plány.
Jelikož je toho u mě trochu více, rozhodla jsem se pro tuhle, trochu obsáhlejší odpověď.
Tak se na to se mnou pojďte podívat - třeba se dokonce někde potkáme, kdo ví :).


Fangirl

4. března 2016 v 17:37 | Ellí |  Recenze (dočteno a zhlédnuto)
Ahoj, vítám vás u nového článku :).

Tentokrát jsem si pro vás připravila recenzi na knihu od v poslední době velmi populární autorky Rainbow Rowell, která stvořila například i knihu Eleanor a Park. Jsem přesvědčená, že hodně z vás už o této talentované ženě minimálně někdy slyšela :).
Pro mě byla Fangirl, kterou jsem dočetla asi před měsícem, taková premiéra právě od této autorky a nadchla mě. Vážně! :)

Ačkoli jsou až na fyzickou podobu každá úplně jiná, Cath odjakživa sdílela se svým dvojčetem Wren všechno: oblečení, trápení s rodiči i vášeň pro knížky o mladém kouzelníkovi Simonu Snowovi. Jenomže teď obě nastupují na vysokou školu a Wren poprvé nechala Cath na holičkách - nechce s ní bydlet na koleji.
Potíž je v tom, že Cath na rozdíl od sestry není právě společensky zdatná. Jejím přirozeným prostředím je internet, kde se nemusí nikomu dívat z očí do očí a kde tisíce fanoušků nadšeně čtou její povídky ze světa Simona Snowa. A to je svět na hony vzdálený bludišti školních budov, v němž číhají nástrahy v podobě všech možných fobií, děsivých spolubydlících s neodbytnými kamarády a profesorek tvůrčího psaní, které o fanfikcích nechtějí ani slyšet.
Co ale Cath zbývá než zachovat klid a nedat se?