Únor 2016

Jak se učím anglicky, aneb možná trocha inspirace

24. února 2016 v 18:12 | Ellí |  Co se jinam nevešlo...
Zdravím vás moji milí! :)

Uvědomila jsem si, že se zde povětšinou objevují jen články z pravidelných rubrik a napadlo mě, že by možná nebylo od věci, tu aspoň jednou za čas provětrat vzduch něčím z trochu jiného soudku. Nápad přišel.


Angličtině se alespoň v nějaké míře věnuji už od školkovských let, to se ale asi nedá moc počítat, protože jsem si z dvouleté docházky do tamního klubu (vedla ho jedna milá stařenka, u které opravdu silně pochybuji, že by se se svými znalostmi vymotala z londýnského metra, pokud tedy vůbec někdy do těchto končin zavítala) odnesla maximálně tak namalovaný obrázek rozkošné kočičky a pejska s nápisem "DOG & CAT", umění napočítat do pěti a vyjmenovat několik základních barev. Jasně, co může člověk čekat v nějakých čtyřech letech, ale přiznejme si, že s takovými komunikačními znalostmi bych díru do světa asi vážně neudělala :D.
Na prvním stupni základní školy to upřímně nebylo o moc lepší, navzdory taťkově snaze do mě aspoň občasně natlouct pár použitelných frází. S přechodem na osmileté gymnázium se v mně ale cosi zlomilo a já si k angličtině vytvořila vážně pěkný vztah, učení mě začalo opravdu bavit a sama jsem ho začala vyhledávat (no dobře, aspoň občas :D).

Lída Baarová - film letošní zimy

13. února 2016 v 14:10 | Ellí |  Recenze (dočteno a zhlédnuto)
Zdravím! :)

Po delší době, než je pro mě obvyklé, jsem se zase vypravila do kina. Tentokrát si můj zájem získal nový český snímek jménem Lída Baarová.
Tento film byl už od počátku velmi sledovaný, všude se o něm psalo a jeho premiéra byla označena jako nejvýznamnější kulturní událost letošní zimy na české scéně. Očekávání bylo tedy poměrně vysoké...