Superstar 2015, aneb mé ohlédnutí za soutěží

18. prosince 2015 v 19:55 | Ellí |  Co se jinam nevešlo...
Zdravím vás :).
A je to zase za námi. Téměř před čtrnácti dny jsme se dozvěděli jméno vítězky letošního ročníku Superstar a na následující měsíce se budeme muset bez této oblíbené nedělní zábavy obejít.
Ať už patříte mezi příznivce, nebo odpůrce zmiňované TV soutěže, nebude myslím na škodu, projít po jejích stopách. Třeba se v něčem schodneme, a nebo se mnou možná naopak budete hrubě nesouhlasit. Tak schválně... :)

Přiznám se, že Superstar jsem naposledy sledovala (jakože opravdu sledovala - každý díl!) v roce 2009 - to byla ta řada s Mirem Šmajdou (kterému jsem tenkrát fandila jak blázen :D) a Martinem Chodůrem (u kterého jsem nikdy nepochopila, jak to mohl vyhrát...).

Na letošní ročník jsem ale tedy koukala už od castingových kol a opravdu jsem se do toho, tak říkajíc "zažrala". Každý týden jsem se těšila na neděli a "sledovala jejich cestu" - jak se říká ve sloganu Superstar.


První castingové díly mě bavily hlavně kvůli některým "opravdu talentovaným zpěvákům" (tohle byl sarkamus :D). Člověk občas dumal, jestli se přihlásili s účelem "dostat se za každou cenu do televize a když to nezvládnu pěveckou kvalitou, tak aspoň pořádným trapasem" a nebo si doopravdy mysleli, že mají na postup. Protože jestli je to ta druhá varianta, vážně si myslím, že by jim měl někdo zajistit psychologa, nebo alespoň amputaci hudebního sluchu.
Našlo se samozřejmě ale i mnoho skutečných zpěváků, kteří zaujali svým zpěvem nejen mě, ale i porotu, která je obšťastnila tzv. Golden ticketem - tedy vstupenkou rovnou do dalšího kola :).

Po několik následujících týdnů jsme měli možnost sledovat další kola a postupné vypadávání spousty a spousty více či méně talentovaných zpěváků a zpěvaček. Kdo prošel super výběrem - zkouškou ve zpěvu s klavírem, mohl pokračovat dále a v duetech se utkal o postup do semifinále.
Bylo tedy vybráno dvacet nejlepších - 10 kluků a 10 holek. Aby tenhle článek nebyl kilometr dlouhý, přeskočím ve svém shrnutí rovnou k finálové osmičče. Ke každému z finalistů přihodím pár slov a uvidíme, zda jste měli stejné favority, jako já :)).

Daniel Křižka - Když tenhle talentovaný kluk vypadl už v prvním finálovém kole, neskrývala jsem své překvapení. Právě jeho jsem totiž tipovala jako jednoho z těch vetších favoritů na vítězství. Přišel mi i docela sympatický. No uvidíme, zda o něm ještě v budoucnu uslyšíme :).Barbora Hazuchová - Její zpěv se mi hodně líbil v kolech před finále. Např. v duetech, nebo v semifinále jsem si jenom v duchu říkala: Jo, tak tahle holka je fakt dobrá.
Jenže pak přišla finálová kola a najednou to už nebylo ono. Ne, že by její vystoupení byla nějaká špatná nebo tak, ale mezi tak tvrdou konkurencí zkrátka připadala k nejhorším výkonům.
Navíc i podle mého úsudku nebyla právě Bára člověkem, který by nějak zvlášť stál o život ve světle reflektorů, takže pochybuju, že se bude nadále v showbusinessu prosazovat. Ale kdo ví, třeba se pletu.


Sabina Slepčíková - Nic proti téhle holce, ale prostě mi přišlo, že se jen vezla na úspěchu svého mladšího brášky. Zpívala dobře, to je jasná věc, ale nikdy mě nedokázala výrazně oslovit. Její hlas mi přišel nezajímavý, stejně jako vystupování. Navíc podle mě platí to samé jako u Báry, že nemá příliš velké ambice se nadále prosazovat v pěvecké oblasti, takže bych její vypadnutí viděla jako celkem spravedlivé.


Veronika Danišová - Sympatická milá holka, která za celou Superstar prošla asi největší proměnou. Velmi na ní obdivuji její cílevědomost a odvahu jít do věcí, z kterých ji možná na začátku někteří odrazovali. Lidsky pro mě byla velmi příjemná, pěvecky už trochu méně, takže si myslím, že se umístila na adekvátním, pěkném pátém místě :).


Dalibor Slepčík - Fíha! Vypadnutí "Dalíka" vyrazilo dech asi úplně všem. Jasný favorit opustil soutěž těsně před branami velkého Superfinále, čímž se spustilo moře slz a trapných projevů nactiletých (nebo ještě mladších) fanynek.
Já se nikdy neřadila mezi ty zapálené fanoušky, ale Dalíka jsem měla ráda. Jo zpíval hezky, bavil mě, to je všechno fakt. Na druhou stranu jeho až fanatický fanclub mi někdy lezl pěkně krkem.
Když se ale na celou věc zpětně podívám, myslím, že to dopadlo naprosto spravedlivě. Čtvrté místo odpovídalo jeho schopnostem a do finále postoupili ti nejlepší. Jestli se bude zpěvu nadále věnovat, záleží opravdu jen na něm. Ale... je to ještě takové mládě, takže kdo ví... :)


Jupí, a už se dostáváme k mé oblíbené "svaté trojici". Chci jen podotknout, že ačkoliv jsem mezi nimi samozřejmě měla svého mega favorita, (jak se dozvíte o pár řádků níže), všichni tři mi byli opravdu sympatičtí a navíc vážně skvělí zpěváci, takže upřímně doufám, že se všichni budou hudbou nadále zabývat a třeba se i prosadí.
Fankluby na to mají početné dost, talentu na rozdávání, nádherné hlasy i celkovou vizáž - co víc si ještě přát? :)

Pavol Kovaliček - OMG, top, prostě top. Na začátku jsem tohohle fešáka nijak extra nemusela, ale hned v prvním finálovém kole si mě získal na celé čáře, když si vybral jednu z mých největších srdcovek - Demons od Imagine dragons, a následně ji zazpíval jako bůh. A s každým následujícím kolem mé sympatie jenom rostly a rostly až jsem se do něho jednoduše totálně zamilovala. (Jo, já vím, zní to hodně stupidně a samozřejmě to neberte úplně vážně, ale nenapadl mě lepší způsob, jak jinak to vyjádřit.)
Nemusím tu psát žádné mega slohovky, zkrátka - dokonalý hlas, skvělý zpěv, luxusní výběr písniček, přesně podle mého vkusu, mega sympaťák a nakonec nemohu vynechat ani to, že je prostě úžasně krásnej, až se z toho normálně rozpouštím jak čokoláda na kamnech :D!
No nic, teď už si o mně asi stejně všichni myslíte, že jsem totální magor, takže to už nebudu protahovat. Zkrátka bych vítězství Palovi přála ze všech nejvíc, a když nevyhrál, doufám aspoň, že bude se zpěvem pokračovat, protože by byla jedna obrovská škoda, kdyby to neudělal :).
Štěpán Urban - Jednoznačně skvělý zpěvák, neustálý zdroj pozitivní energie. Vlastné ani moc nemám, co k němu dodat, snad jen, že je neuvěřitelně dobře, že porota vytáhla divokou kartu právě k jeho záchraně a druhé místo pro tohoto milého kluka je zasloužené :).


Emma Drobná - Alelůja, konečně jsme se prokousali až k vítězce.
Emma, od začátku moje favoritka za něžnější pohlaví. Úžasná zpěvačka, krásná a milá holka. Asi je správné, že to vyhrála právě ona. V celé soutěži podávala tradičně ty nejlepší výkony, nebo alespoň jedny z nejlepších. Vybírala si spíše takové pomalejší songy, nic moc energického, ale v jejím podání jsem si je opravdu zamilovala. Třeba Love the way you lie, v originálu od Rihanny, zazpívala naprosto famózně.
Takže Emmo! Hodně štěstí a doufám, že se brzy dočkáme nějaké senzační písničky! :)))Celou Superstar jsem si opravdu užila a doufám, že se v následujících ročnících dočkáme také tolika talentovaných a sympatických zpěváků, jako právě letos. Hodně štěstí všem v jejich dalších kariérách - doufám, že jich to co nejvíc naplno rozjede, mají totiž na to! :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Pinki Claire Pinki Claire | Web | 26. prosince 2015 v 20:14 | Reagovat

Já osobně jsem ze začátku fandila Danovi, když vypadl, tak Dalíkovi (nejsem nějaká 13-ti letá fanynka, ale působí na mě roztomile a líbí se mmi jeho vzhled). Zároveň jsem si po té jedné romantické písničce zamilovala i Pavla. A vlastně i Štěpána. No, jak bych to řekla. Letos vlastně nebyl v Superstar opravdu nikdo, kdo by mi přimo vadil, vždycky jsem někoho takového měla, ale z poslední šestice jsem to letos přála opravdu všem. A tak nějak jsem čekala, že to vyhraje Ema, ale zpívala krásně, takže si myslím, že si to vlastně zasloužila.

2 Beatrix Beatrix | E-mail | Web | 26. prosince 2015 v 21:28 | Reagovat

Můj největší ,zážitek' ze superstar je že jeden kluk z naší školy tam soutěžil. Četla jsem na jeho fb ty fanynkovské výlevy a já ho každý den potkávala na chodbě... Tak nějak nedokážu pochopit jak někdo může po těch tzv. celebritách v rozpuku šílet, mně to přišlo jako úplně normální :D

3 Mirka. Mirka. | Web | 27. prosince 2015 v 10:30 | Reagovat

Ja som túto Superstar nepozerala, ale o nejakých finalistoch a súťažiach som počula, napríklad o týchto troch najlepších a Daliborovi. O ňom sa písalo všade, keď vypadol :)
Posledná Superstar, ktorú som sledovala bola so Sabinou Křovákovou a Štefanom Pčelárom, do ktorého som sa zas zamilovala ja a teraz rada počúvam jeho skupinu Jamestown :D

4 Ellí Ellí | Web | 28. prosince 2015 v 17:21 | Reagovat

[1]: Máš pravdu, že letos to byla opravdu silná finálová osmička, o šestce už ani nemluvím :).
Jak jsem psala už výše, vypadnutí Dana mě také hodně zaskočilo - zpíval skvěle, ale co naděláme... :)

[2]: Vážně?! :) No, to musel být opravdu zvláštní pocit vidět takto v televizi někoho, koho běžně potkáváš na školních chodbách! :)

[3]: Řadu, o které mluvíš jsem zrovna moc nesledovala, ale pár dílů jsem přece jen viděla a... musím s tebou naprosto souhlasit! Štefan byl perfektní a přestože jsem moc nesledovala, tohoto skvělého a sympatického zpěváka si moc dobře pamatuju :). Vidíš, ani jsem nevěděla, že má teď svojí skupinu, to bych se mohla porozhlédnout po nějaké jejich písničce :)).

5 Skrytá Skrytá | E-mail | Web | 28. prosince 2015 v 19:37 | Reagovat

Danovi jsem nikdy nefandila, měl na mě moc hlubokej hlas, ale zpíval dobře, o tom žádná. :) Potom nevim, co všichni dělali z Veroniky, zase tak úžasná podle mě nebyla.
O Dalikovi ani nemluvim. Některý songy fajn, ale držel se jen kvůli fanynkám. :) Ještě mu prostě nedospěl hlas, ale věřim, že jednou bude dobrej zpěvák.
Sabina mi byla tak strašně nesympatická! Celou soutěž mi přišlo, že má u zadní části těla.
Emmě jsem fandila od začátku, ale v posledních kolech mě zklamala. Ani nevím čím, ale přišlo mi, že už prostě ví, že to má v kapse.
Hodně jsem pak začala fandit Štěpánovi, protože na tom jediném šel vidět nějakej proces a měla jsem ho fakt ráda.
Ale Emmě výhru přeju, hlasem si ji zasloužila.

6 Skrytá Skrytá | E-mail | Web | 28. prosince 2015 v 19:37 | Reagovat

Jinak ještě moje favoritka byla Melinda Noaková... dostala mě, když zpívala Over the Love od Florence and the Machine a mrzelo mě, že nepostoupila :)

7 Beatricia Beatricia | Web | 28. prosince 2015 v 20:32 | Reagovat

Přeji ti úspěšný krok do nového roku, hlavně zdravíčko a štěstíčko. ☼☼☼

8 Ellí Ellí | 29. prosince 2015 v 9:26 | Reagovat

[5]: Teda, navzdory tomu, že jsem si všechny finalisty oblíbila, musím s tebou v něčem souhlasit.
Tak například, co se Veroniky týká mi její zpěv také nepřišel až tak zázračný, přestože ji porota pořád jen vychvalovala. Jasně, některé písničky odzpívala vážně dobře, ale...  A o Sabině jsem se vyjádřila dostatečně už v článku, takže no comment :).
Jinak díky za obsáhlý názor :)!

[7]: Díky moc! I tobě samozřejmě :).

9 elikli elikli | E-mail | Web | 29. prosince 2015 v 11:28 | Reagovat

J8 začala nejdřív fandit Dalíkovi, když vypadl tak jsem přešl na Štěpána a abych se přiznala příjde mi ta soutěž falešná a mě osobně se vůbec hlas Emy nelíbí

10 Ellí Ellí | Web | 30. prosince 2015 v 11:52 | Reagovat

[9]: Jasně, každý na to má svůj názor, ale já si osobně nemyslím, že by byla soutěž nějaká podplacená, nebo tak. Samozřejmě možné to je, ale já budu prostě doufat, že tomu tak není - koneckonců, je to hlavně pro zábavu :).

11 Luciferka Luciferka | Web | 14. ledna 2016 v 21:32 | Reagovat

Já jsem taky sledovala Superstar 2009 a Miro, omg, to byl můj favorit! A s tím Chodůrem s tebou naprosto souhlasím :D Nechápu to do teď, jakto že vyhrál! :D
'Letošní' Superstar jsem moc nesledovala, ale všude se o ní psalo, takže jsem byla většinou v obraze. Asi jediný díl, který jsem viděla celý byl, když vypadl Dalík. Já mu celkem i fandila, na to že má 15 let, má dost velký talent. Málem jsem si ho i zamilovala, když zazpíval Jacksona :D Je ale jasný, že na ''Svatou trojici'' neměl:) Z té finálové trojice mi jako vítěz seděla Emma... a také vyhrála:)

12 Ellí Ellí | Web | 15. ledna 2016 v 17:24 | Reagovat

[11]: Jojo, mám víceméně stejný názor! :)
Chodůr je pro mě samostatná kapitola a Dalík byl fajn, ale "Svatá trojice" byla zkrátka lepší. No prostě přesně jak píšeš :D.

13 K. K. | E-mail | Web | 20. ledna 2016 v 15:41 | Reagovat

Nějakej čas už tyhle soutěže nesleduju, ale teď jsem sem tam koukala a nejvíc jsem to přála Štěpánovi. Emma mi přišla pěvecky nejlepší, takže jsem ráda, jak to dopadlo. Nepochopila jsem ale třeba šílenství kolem toho mlaďase - jako dobře, zpívat uměl, ale že by to byl nějakej extra talent mi nepřišlo. :D

14 Ellí Ellí | Web | 20. ledna 2016 v 21:34 | Reagovat

[13]: No taky mi přišel "Dalík" docela přeceňovaný... Jasně, jak už jsem několikrát napsala, měla jsem ho vcelku ráda, zpíval dobře, vypadal hezky, ale... Zas až tak přelomové mi to taky nepřišlo :D. A Štěpán je moc prima kluk s velkým talentem, takže naprosto chápu, že byl tvým favoritem, ale zkrátka mé sympatie se více naklonily k Palovi :)).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama