Listopad 2015

Spectre, aneb Bond nr. 24

26. listopadu 2015 v 10:51 | Ellí |  Recenze (dočteno a zhlédnuto)
A je to tady!
Nejočekávanější film tohoto podzimu vlétl do českých kin a rázem zbořil rekordy v návštěvnosti.
Ani já jsem si takový trhák (a mimochodem také nejvýdělečnější film tohoto roku) nemohla nechat ujít. Bonda miluju. Je to klasika v rozmanitém filmovém světě - klasika, která nezklame.
Je ale pravda, že pokud se bavíme o starších dílech série o slavném agentovi, tak jendoznačně bych mluvit rozhodně nemohla. Jasně, určitě to nejsou špatné filmy, ale ani mě nikdy nijak zvlášť nenadchly. Prostě jen další z dlouhatánské řady dobrých filmů, na které se člověk může kouknout, pokud zrovna neběží v televizi nic lepšího.

Teprve nové bondovky si mě získaly na plné čáře a já se okamžitě zařadila mezi zástupy nadšených fanoušků "znovuzrozeného Jamese Bonda".
Možná za to může trochu spíš trochu víc herec Daniel Craig - představitel J.B. Podle mě je pro tuto roli absolutně dokonalý. Je zvláštní, že někdo, kdo ve skutečnosti není ani moc hezký, může přesto vypadat naprosto neodolatelně. Ten chlap má svoje kouzlo a já mu propadla. No, snad jediná chyba, co bych na něm našla je, že mi neodpověděl na mou žádost o autogram (grrrr! :D ), ale to by se dejme tomu, dalo i přehlédnout.

James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, který ho přivede na stopu známé zločinecké organizace. Postupně rozplétá složitou pavučinu lží, aby nakonec odhalil děsivou pravdu o SPECTRE.

Je pravda, že jsem od tohoto filmového kousku očekávala opravdu hodně a nemohla jsem se dočkat, až ho konečně uvidím. Ani nevím, jestli jsem se kdy do kina těšila tak moc, jako právě tentokrát.
A zklamaná jsem ani náhodou nebyla.... Tak počkat! Co to tu melu?! Jaké, že jsem nebyla zklamaná?! Vždyť já byla nadšená, okouzlená, naprosto fascinovaná!

Na autogriádě A cup of style

22. listopadu 2015 v 11:07 | Ellí |  Ze života Ellí
Zdravím vás, moji milí! :)

Je na čase se s vámi podělit o můj zážitek, na který jsem se těšila opravdu dlouho.
Ani nevím, jestli jsem zde někdy psala něco o youtuberech a mém vztahu k nim, ale spíš ne. Takže abych to shrnula, nejsem ten typ, co by sledoval dvacet videí denně a měl zmáknutého každého youtubera na české i zahraniční scéně.
Mezi lidi, které opravdu sleduju a opravdu mě baví patří rozhodně Hoggy (moje srdeční záležitost <3), sem tam Shopaholic Nicol a právě holky z A cup of style, které svým způsobem beru trochu i jako svůj vzor v blogování, atd. :)


Pokud tuto skvělou dvojici - Lucku a Nicole - také sledujete, určitě víte, že právě před pár dny křtily svojí první knížku, a protože se křest konal v Praze, byl veřejný a navíc spojený s autogramiádou, bylo jasné, že si to nemůžu nechat ujít.

Fakjů pane učiteli 2 - senzace nebo propadák?

6. listopadu 2015 v 12:13 | Ellí |  Recenze (dočteno a zhlédnuto)
Zdravím vás všechny :)
Bude to asi tak rok, co jsem zašla do kina a beznadějně se tam zamilovala do fimu jménem Fakjů pane učiteli. Tahle střelená komedie si okamžitě našla místo na předních příčkách v žebříčku mých "top filmů". Ale nebyl to jen perfektní humor, který si mě tak získal, byl to i ten příběh samotný.
Jasně, možná je to trochu ohrané.
Je padouch a je něžná květinka, ktará by svou naivitou a bezúhoností mohla zbořit mrakodrap. Ze začátku se samosebou nesnáší, pak se do sebe zamilují a padouch v sobě objeví srdce ze zlata.
Já si ale nemůžu pomoct, i přes předvídatelný děj mě film dokázal nadchnout, a to i když jsem ho shlédla znovu a znovu.

Nemohla jsem se tedy dočkat druhého dílu, který se měl v českých kinech objevit koncem října. S kamarádkou jsme neváhaly a vyrazily rovnou na premiéru. (Tak narvané kino jsem už dlouho neviděla!)

Být úspěšným lupičem vyžaduje mít pevné nervy. A když jste k tomu i učitelem na střední, potřebujete nervy jako špagáty a vražednou bezohlednost. A přesně díky tomu u školní tabule uspěl bývalý zločinec a současný samozvaný učitel Zeki Müller (Elyas M'Barek) v bláznivé školní komedii Fakjů pane učiteli. A nyní je všemi milovaný kantor Zeki Müller zpět.

Karolie Herfurth - autogram!

3. listopadu 2015 v 19:49 | Ellí |  Zahraniční autogramy
Mé nadšení, které se dostavilo okamžitě po tom, co jsem ze schránky vytáhla obálku z Německa, se dá asi jen těžko popsat.
Přiznám se, že poslední měsíce mi moc podpisů nechodí a já vlastně téměř ani neposílám žádosti. Není to snad proto, že by mě sbírání přestalo bavit. Jen nějak není čas a ani peněz nazbyt...
Nicméně o to větší jsem měla radost, když mi přišel autogram od německé herečky Karoline Herfurth. Asi nejvíce se proslavila filmem Fakjů pane učiteli!, ve kterém ztvárnila hlavní ženskou roli "přeslušnělé učitelky Lisi Schnabelstadtové" a objevila se samozřejmě i v druhém dílu, který zrovna v těchto dnech zamířil do českých kin. (Já už na něm byla a recenze se zde objeví co nevidět! :))
Možná o mně víte, že jsem si tenhle film zkrátka zamilovala (takže pokud jste ho neviděli, vřele doporučuji!). Není se tedy čemu divit, že když jsem zjistila, že Karoline velmi ochotně a rychle odepisuje snad úplně všem svým fanouškům, musela jsem jí zkrátka napsat také.
Přes svou velmi slabou znalost němčiny jsem splácala alespoň krátký dopis a doufala v odpověď, která naštěstí skutečně přišla. A jak jsem možná tak trochu i očekávala, v opravdu rekordně krátkém čase :).
Díky Karoline za další poklad do sbírky! :-)

(Já vím, špatná kvalita, ale co čekat od levnějšího Samsungu, že? :D Jinak první fotka je věnovaná :))


Odesláno: Konec srpna 2015 - 1 fotka, dopis, odpovědka, obálka nadepsaná mou adresou
Odpověď přišla: cca polovina září 2015 - 2 fotky, moje věnovaná, v mé obálce :)
Adresa:

Karoline Herfurth
LimeLight PR GmbH
Bergmannstr. 103
10961 Berlin
Germany