Říjen 2015

Signal Festival 2015

21. října 2015 v 21:27 | Ellí |  Ze života Ellí
Ahoj :)!

Pokud žijete v Praze, nebo v jejím okolí, pravděpodobně jste už slyšeli o Signal Fesivalu.
Já se o této akci dozvěděla úplně náhodou z jednoho časopisu a bylo mi okamžitě jasné, že si to zkrátka nemohu nechat ujít. Původně jsem chtěla jít s rodiči, ale mamku bohužel skolila nějaká chřipka, a tak jsem se domluvila s pár kamarády a vyrazili jsme společně...

"Obrovská, svítící a levitující mísa"...


Následující odstavec je pro ty, kteří nevědí, o čem tohle celé vlastně je.
...Zjednodušeně řečeno je Signal Festival festivalem světel. Po několik večerů (myslím, že to bylo od čtvrtka do neděle) se Praha rozzářila světelnými projekcemi, které byly umístěny na budovách v tom nejkrásnějším historickém centru.
Tyto projekce jsou dílem uznávaných světových umělců, vyvolávají ve vás 3D, občas možná až trošku halucinogení efekt, ale je to vskutku nádhera nad nádhery :)).

Everest

8. října 2015 v 13:00 | Ellí |  Recenze (dočteno a zhlédnuto)
Zdravím vás všechny!

Když jsem viděla mezi kousky promítanými v kině Everest, měla jsem okamžitě jasno, že tenhle film zkrátka musím vidět.
A jelikož mi přišlo, že by asi nebylo úplně odvěci donutit naší rodinku k nějaké společné kulturní činnosti, vytáhla jsem ségru a rodiče s sebou.

Moje setra je hodně sportovně založená a od jakživa nadevšechno milovala hory, takže film z prostředí Himaláje byl pro ní jako stvořený.
Já už zase až takový nadšenec nejsem, ale toto prostředí mě také vždy lákalo...

Tak teď už k samotnému filmu.
Na začátek je důležité říci, že vše bylo "based on the true story", tedy natočeno podle skutečných událostí. Už tento samotný fakt pro mě na atraktivitě filmu přidal pár bodů.
Režisérem snímku je Baltasar Kormákur. V hlavních rolích se objevili Jason Clarke, Thomas M. Wright, Martin Henderson, Tom Goodman-Hill, Charlotte Bøving, John Hawkes, Naoko Mori, Michael Kelly, Todd Boyce, Emily Watson, Sam Worthington, Keira Knightley, Elizabeth Debicki, Josh Brolin, Jake Gyllenhaal a další.
Premiéra se uskotečnila dne 16. září 2015.

Everest v režii Baltasara Kormákura rekapituluje jednu z nejtragičtějších expedic, při které majestátní masív poslal svým vyzyvatelům mrazivé varování. Píše se polovina devadesátých let a Himaláje se stávají oblíbenou turistickou destinací. Na osmitisícovky už nešplhají jen zkušení horolezci, ale táhnou se tam celá procesí dobrodruhů z celého světa. Horští vůdci Rob Hall (Jason Clarke) a Scott Fischer (Jake Gyllenhaal) přesto nic nepodceňují a do své expedice na nejvyšší bod naší Země berou jen lidi, kteří mají něco za sebou. Všichni jsou skvěle připravení a vybavení, splnění snů jejich klientů by nic nemělo stát v cestě. Stačí však drobná odchylka od plánu, náhlá změna počasí a klíčovou otázku "Podaří se nám horu zdolat?" vystřídá otázka mnohem zásadnější. "Dokážeme přežít?"

Moje TOP seriály!

3. října 2015 v 15:42 | Ellí |  Co se jinam nevešlo...
Já vím, já vím. Je strašné, že na blog tak dlouho nepřibyl žádný nový článek a já ani nenapsala žádné info, jestli jsem umřela, nebo mám zkrátka jen blogerskou krizi.
Díky bohu se jedná o tu druhou možnost.
Nevím proč, nechápu, co se stalo, ale najednou jsem se vůbec nemohla přinutit k tomu, abych dělala cokoliv s blogem. Je pravda, že jsem toho měla poměrně hodně - začal nový školní rok a s tím i spousta povinností. Téměř pořád jsem měla něco na práci - dost času jsem trávila s kamarády, které jsem přes léto vůbec neviděla, bylo třeba zařídit věci kolem kroužků a různých zájmových aktvit a ... když jsem už konečně byla jednou v klidu a doma, radši jsem si pustila televizi, než abych šla psát článek.

Ano, pustila televizi. A ač se to může zdát zvláštní, právě ta mě inspirovala k dnešnímu článku.
V televizi denně běží nepřeberné množství seriálů všeho druhu - vtipné, strašidelné, kreslené, historické, kriminálky, sci-fi, nebo prostě jen úplně běžné seriály ze života. Snad každý si z toho množství vybere nějaký, který bude bavit právě jeho. Já bych vám teď chtěla představit ty, které mě dokázaly oslovit, zaujmout a nějakým nepochopitelným způsobem přinutit, abych se na další díly podívala.


Jdeme na to! :)