Srpen 2015

Selekce

25. srpna 2015 v 13:55 | Ellí |  Recenze (dočteno a zhlédnuto)
Ahoj!

Je čas zase na nějakou recenzi. Tentokrát se bude týkat knihy, která je v současné době celkem známá, takže si myslím, že jste o ní už přinejmenším slyšeli. Já sama jsem se o ní poprvé dozvěděla od kamarádky, která ji četla. Nejprve jsem byla přesvědčená, že to bude jen další poměrně nudná kniha s jasně předvídatelným romantickým dějem, ale nakonec jsem neodolala a od kamarádky si ji půjčila...
Přečetla jsem ji za dva dny a to myslím bohatě vypovídá o tom, že jsem se v úvodním názoru na knihu spletla.

35 dívek, 1 princ, životní šance.
Vítejte v Selekci.Simona Babčáková - autogram

22. srpna 2015 v 21:17 | Ellí |  Autogramy ČR / SR
Ahoj!

Zde je další autogram, který jsem získala přes Dejvické divadlo. Tentokrát se jedná o podpis české herečky Simony Babčákové.
Jsem přesvědčená, že Simonu určitě znáte. Má velmi osobitý styl hraní a snad všechny postavy, které ztvárnila byly... jak bych to tak řekla... od rány :D.
Já ji mám nejvíce spojenou s mým nejoblíbenějším českým sitcomem, který mně opravdu vždy dokáže rozesmát. Nezapomenutelná Simona v Comebacku musí dostat snad každého :D.

Mimo jiné si ale také zahrála hlavní roli v poměrně novém českém filmu Vybíjená, na který jsem psala i recenzi (viz zde http://coolour-life.blog.cz/1504/vybijena). Samotný film mě, pravda, moc neoslnil, ale Simona v něm hrála jako vždy dobře :).
Kromě toho ji můžete znát například z filmů Nestyda, Díra u Hanušovic, Rodina je základ státu, nebo Zoufalci.

Odesláno: 13.2.2015 - obálka nadepsaná mojí adresou, s nalepenou známkou + dopis v obálce A5
Odpověď přišla: 22.2.2015 - podepsané fotografie v mé obálce
Adresa:
Dejvické divadlo
Zelená 1084/15a
Praha 6
160 00

Jak jsme zachránili ježka

15. srpna 2015 v 18:43 | Ellí |  Ze života Ellí
Zdravím vás! :)

Když jsem minulý týden přišla domů (bylo dost pozdě, možná nějakých devět hodin večer), čekalo mě opravdu neobvyklé překvapení.
Jen co jsem zaklapla dveře, už jsem slyšela taťku ze zahrady: "Pojď sem, pojď se podívat! No, dělej!" A tak jsem bosky vyběhla na terasu a chtěla vědět co pro mě má tak ohromujícího...
Taťka se jenom uculil a kývnul hlavou směrem k okraji našeho zahradního jezírka... Nemohla jsem uvěřit svým očím! Seděl tam ježek, taková hromádka bodlinek - seděl a funěl.Moje první pohlednicové úlovky - Německo, Čína, Taiwan, USA, Rusko

8. srpna 2015 v 22:07 | Ellí |  Postcrossing
Ahojte! :)
Tak co, žijete v těch vedrech ještě? :D ...Včera jsem byla tak mrtvá, že jsem se za celý den vykopala jen na hoďku do bazénu a jinak celý, celičký pátek prozevlovala doma :D. Pár výhod to ale má. Aspoň jsem si konečně udělala pár věcí, které jsem kopala před sebou - třeba jsem rozkreslila portrér jedné skvělé osoby, kterou určitě drtivá většina z vás zná, ale zatím nebudu prozrazovat o koho se přesně jedná. No, a také jsem stihla sesmolit tenhle článek :)).
Dneska jsem pro změnu vyrazila se ségrou do přírody (jsme teď aktuálně v Krkonoších). Protože bylo a ještě je příšerné vedro, odhodlaly jsme se k odvážnému kousku! :D Skočily jsme do zdejší přehrady, do které ale vodu přivádí pravá horská bystřina, takže si asi každý dokáže představit, že to byla... no, ehm... ledárna jako prase! :D Pak jsme se ještě cachtaly ve vodopádu a tak... Prostě správná letní pohoda :)).

Jak už možná víte, mým mazlíkem je malý, chundelatý a maximálně roztomilý zakrslý králouš. Jelikož králíčci vedra špatně snášejí a při těchto teplotních rekordech by mohli klidně i umřít (takže žádná sranda!), musela jsem ho trošku ochlazovat. Vypadalo to docela vtipně, jen tak pro představu :D...


Teď už ale šupky dupky k tématu článku.
Není to dlouho, co jsem na blog přidávala článek, ve kterém jsem vám psala, že jsem se dala na postcrossing a cože to vlastně je... (viz tady: http://coolour-life.blog.cz/1506/postcrossing-co-to-vlastne-je) Teď je čas ukázat mé pohlednicové poklady, které jsem zatím obdržela. Není jich zrovna málo, tak už žádné zdržování, jdeme na to!

Tag Liebster Award! ^^

4. srpna 2015 v 17:50 | Ellí |  Co se jinam nevešlo...
Zdravím! :)

Netuším, čím jsem si to zasloužila, ale byla jsem nominována do projektu, který je vlastně něco jako tag, a který nese jméno Liebster Award.

Obnáší to asi toto: nominovaný bloger napíše na svůj blog článek, který obsahuje 11 faktů o něm, zodpoví 11 otázek, které dostal od toho, kdo ho nominoval, dále nominuje dalších 11 blogů a samozřejmě přidá odkaz na blog ze kterého obdržel nominaci :).

Tag jsem zatím dělala jen jeden a protože se mi tento tagoprojekt celkem líbí, rozhodla jsem se ho vyplnit.
Za nominaci vděčím Vaili (její blog: http://oricity.blog.cz/).