Červenec 2015

Martha Issová - autogram

30. července 2015 v 19:01 | Ellí |  Autogramy ČR / SR
Další z várky autogramů, které jsem získala přes Dejvické divadlo - tentokrát se jedná o herečku Marthu Issovou :).

Martha je česká herečka, kterou můžete znát z poměrně velkého množství filmů a mám pocit, že dříve hrála i v nějakém seriálu, typu Cesty domů, Ordinace, nebo něco tomu podobného... :)

Já ji mám ráda hlavně v komedii Líbáš jako Ďábel, ve filmu Perfect days, nebo v nové pohádce Sedmero krkavců :).

Odesláno: 13.2.2015 - obálka nadepsaná mojí adresou, s nalepenou známkou + dopis v obálce A5
Odpověď přišla: 22.2.2015 - podepsané fotografie v mé obálce
Adresa:
Dejvické divadlo
Zelená 1084/15a
Praha 6
160 00


Křížem krážem po Lipensku 2. část

22. července 2015 v 13:11 | Ellí |  Ze života Ellí
Ahoj, tak jsem tu s druhou částí mého vyprávění z dovolené na Lipně. Až teď mi došlo, že na tento druhý článek mi vyzbyly samé zážitky spojené s vodou - náhoda? :))


Jednoho dne, možná...

18. července 2015 v 13:11 | Ellí |  Recenze (dočteno a zhlédnuto)
Zdravím vás všechny!

Konečně jsem se dokopala k přečtení knihy, na kterou jsem si myslela už docela dlouho. Stálé odkládání způsobila ale hlavně nedostupnost této knihy v naší místní knihovně.
Já mám vlastně registrační karty hned do tří knihoven, jenže... Jedna z nich je školní, takže tam nic jiného než povinnou četbu a slovníky nenajdete. Ve druhé tuto knihu také neměli, no a v té poslední - třetí jsem ji měla zarezervovanou už od podzimu, jenže přede mnou byly ještě další dvě rezervace, takže se to příšerně vleklo...

Nevím jak vy, ale já dávám i tak obecně přednost půjčování si knížek v knihovně před kupováním. Jednak proto, že to ušetří spoustu peněz (členský poplatek obvykle nedělá víc než 50 Kč za rok), a potom je to také mnohem skladnější varianta. Domů si obyčejně kupuji jen knížky, co mě nějak mimořádně zaujmou, což by tato sice klidně mohla být, ale zase si myslím, že když jsem si teď tento příběh přečetla, nebudu mít nějakou dobu potřebu číst ho znovu...

Teď už ale k samotné knize.

Autorkou je Lauren Graham, která je v současné době poměrně známou americkou herečkou se skotským původem. Proslavila se především svými rolemi v seriálech Gilmorova děvčata (odtud ji znám i já a také právě zde jsem si ji oblíbila, celkově mám tento seriál moc ráda) a Famílie. Hrála na Broadwayi a objevila se například ve filmech Santa je úchyl!, Božský Even a Vdáš se a basta! Má titul Magistra umění z herectví na Southern Methodict University a také bakalářský titul z angličtiny z Barnard College. Žije v New Yorku a v LA.

Přeložila Olga Neumanová z anglického originálu Someday, someday, maybe.
Praha 2014, nakladatelství XYZ ve společnosti Albatros Media a.s.Křížem krážem po Lipensku, 1. část

14. července 2015 v 12:47 | Ellí |  Ze života Ellí
Ahoj!
Pokud tento blog navštěvujete už třeba delší dobu, mohli jste zde loni začátkem podzima vidět článek, který se také týkal Lipna. Byla jsem tam totiž na rodinné dovolené... No, zalíbilo se nám tam natolik, že jsme letos hned první prázdninový týden zabalili kufry a vyrazili znovu :).
Mám do zásoby tolik zážitků, že to snad radši rozdělím do dvou článků, aby jste se mi tu neučetli k smrti :D.

--------------------------------------
Btw. Chtěla bych podotknout, že před pár dny (10.7.) oslavil můj drahý blog své první narozeniny a já s ním oslavila první rok strávený v kůži blogerky. Nemůžu si vynachválit své, nyní už rok staré rozhodnutí, pustit se po hlavě do blogosvěta, protože je to něco kouzelného a já si opravdu užívám psaní každého článku :).
Bez VÁS, mých drahých čtenářů, by však blogování nemělo smysl, takže vám tímto chci moc poděkovat za přízeň, chvíle strávené na tomto blogu a samozřejmě také za všechny milé komentáŕe, kterých se tu objevuje stále víc a víc, a které mi pokaždé vykouzlí velký úsměv na tváři :).
Ještě jednou děkuji a doufám, že společně coolour-life ještě nějaký ten rok navíc přidáme! :)
Ivan Trojan - autogram

8. července 2015 v 12:39 | Ellí |  Autogramy ČR / SR
Ivan Trojan je známý český herec a stálice české scény. Za jeho podpis jsem skutečně ráda, patří rozhodně k mým oblíbeným.
Poprvé mě zaujmul v kultovním seriálu Četnické humoresky, který mám mimochodem moc ráda. Parádně v něm ztvárnil postavu četníka "Bédi".
Znát ho však můžete také z velké spousty filmů. Jako příklad uvedu Hořící keř, Díra u Hanušovic, Medvídek, nebo pohádky Šťastný smolař a Anděl Páně.

Tento autogram, společně s dalšími třemi podpisy, jsem získala přes Dejvické divadlo. Je poměrně výhodné žádat si o autogramy právě zde, protože na jednu žádost, můžete získat podpisy všech herců, kteří v divadle aktuálně účinukují. Já jsem požádala jen o mé čtyři oblíbené, a všechny jsem úspěšně obdržela :).

Btw. Pobavil mě jeho podpis, pan Trojan bude asi veselá kopa :)).

Odesláno: 13.2.2015 - obálka nadepsaná mojí adresou, s nalepenou známkou + dopis v obálce A5
Odpověď přišla: 22.2.2015 - podepsané fotografie v mé obálce
Adresa:
Dejvické divadlo
Zelená 1084/15a
Praha 6
160 00


Tři filmy, na které se těším

1. července 2015 v 13:20 | Ellí |  Co se jinam nevešlo...
Ahoj :)

Je to nádhera, že? Pokud tedy stejně jako já patříte do skupiny studujícího lidu, pak si jistě také stejně jako já už několik dní užíváte prázdniny :).
Vzhledem k tomu, že mám volno, mám také více času na psaní článků a mám jich připravenou vážně fůru :)).
Začeneme tedy článkem, který jsem chtěla sepsat už dlouho... Je to "seznam" tří filmů, na které se nejvíce těším v příštích měsících (dobrá, někde můžu říct i letech) a na které vyrazím do kina hned, jakmile budou uvedeny :).