Červen 2015

Život je život

25. června 2015 v 19:07 | Ellí |  Recenze (dočteno a zhlédnuto)
Zdravím vás!
Před pár dny jsem se opět vypravila s kamarádkou do kina. Zvolily jsme novou českou komedii Život je život, i když jsem po zklamání s "komedií" Vybíjená byla dost skeptická.
Obsazení tohoto filmu je skutečně skvělé a to mi dávalo aspoň nějakou naději, že z kina odejdu opravdu pozitivně naladěná. Povedlo se :).

Děj se nese v duchu "taková normální rodinka", tedy nahlížíme pod pokličku rádoby spořádané domáctnosti. Manželská dvojice (Ondřej Vetchý a Simona Stašová) jsou spolu něco přes třicet let a jejich doposud poměrně spořádané manželství začíná mít trhliny. Hlavním sporným bodem je dovolená. Každý rok jezdí na Mácháč a on na tom nemíní nic měnit. Ona však touží po jiné prosluněné pláži - u moře.
On, poručík a ve svých snech dokonalý agent (alias James Bond), dostane na oddělení mladou a krásnou policistku se španělským původem. Ona je poblázněná do lehce vyšinutého spisovatele s velmi zvláštním stylem života. Když jí nabídne dovolenou jejích snů, má pocit, že taková nabídka se neodmítá.
Celkové rodinné pohodě nepřidává navíc ani jedna ze tří dcer (B. Poláková, T. Voříšková, S. Sandeva). Jedna se totiž tísní i se svým nepříliš úspěšným manželem - hercem, v jednom bytě s rodiči. Druhá přitahuje jen samé podivíny, nebo aspoň o dvacet let starší muže a třetí, šestnáctiletá, má za s sebou první romantickou zkušenost s neznámým hudebním fanouškem s dredy. Je tu ale jeden problém - těhotenství!
Bude nakonec platit, že co se škádlívá, to se rádo mívá, a že stará láska nerezaví, anebo dopadne všechno úplně jinak?


Film měl premiéru 21.5.2015. Scénář vytvořil Martin Horský, režíroval Milan Cieslar. O hudební doprovod se postaral
Alexius Tschallener.

Námět byl pěkný, několikrát jsem se skutečně od srdce zasmála. Herecké výkony se mi moc líbily, zejména musím vyzdvihnout Ondru Vetchého. Co mi v filmu moc nesedělo, byly scény "jakoby v kůži onoho vysněného agenta". Ale možná by byl bez nich film zase trochu chudý. Byl to každopádně originální a ozvláštňující prvek.
Celkově hodnotím tuto komedii velmi kladně, a pokud to ještě stihnete, doporučuji zajít na ní co nejdříve do kina :)).

Postcrossing - co to vlastně je...

18. června 2015 v 16:26 | Ellí |  Postcrossing
Zdravím vás!

Je to šílené, ale už jsem se zase pustila do dalšího sběratelského projektu. Jako by mi nestačily autogramy :D. Nebojte, na ty se určitě nevykašlu, pořád jsou pro mě v tomto ohledu priorita číslo jedna! :)


Takže, jak jsem se to k tomu postcrossingu vlastně dostala? Už delší dobu jsem si pohrávala s myšlenkou, že bych si mohla najít nějakého člověka na dopisování. Myslím teď někoho z ciziny, nejlépe z UK, nebo USA. Šlo mi o to hlavně z důvodu procvičení si angličtiny. Ačkoliv moje znalostní úroveň není nic extra, tento jazyk mě hrozně moc baví a chtěla bych se ho naučit opravdu dobře. Takže jsem brouzdala různými stránkami a databázemi zaměřenými na dopisování si, ale ať jsem hledala jak jsem chtěla, pořád jsem nemohla najít něco, co by mě zaujalo natolik, že bych do toho vážně šla.
Nakonec se ovšem o všechno postarala náhoda. Prohlížela jsem si příspěvky v blogové skupině na facebooku a narazila jsem na odkaz s nějakým článkem o pohlednicích. Protože pohledy také sbírám a mám už doma velké, přeplněné album pohlednic z nejrůznějších výletů a dovolených, které jsem kdy podnikla, rozklika jsem ho.
Když jsem si článek přečetla, uvědomila jsem si, že mě tato aktivita velmi zaujala. Začala jsem si o ní tedy zjišťovat více, no a nakonec se do ní zaregistrovala :))).

Alyssa Milano - autogram

15. června 2015 v 16:46 | Ellí |  Zahraniční autogramy
Zdravím :),

před pár dny mi náladu vylepšila velká obálka, kterou jsem našla ve schránce nadepsanou mým jménem. Bylo vidět, že je z USA a já si nemohla přestat lámat hlavu s tím, kdo by to mohl být... Opravdu, nestává se mi moc často abych neměla ani nejmenší tušení, kohože mi to pošťačka přinesla. Nikde žádné logo fanmailu, ani nic podobného, takže skutečně záhada nad záhady...
Nedočkavě jsem obálku otevřela - a hele! Vykoukla na mě Alyssa :).
Myslím, že tuto herečku bude většina lidí znát (stejně jako já) hlavně ze seriálu Čarodějky. Její podpis mě opravdu neuvěřitelně potěšil, i když se s největší pravděpodobností jedná o PP, tedy natištěný podpis.
Vždycky mi příjde neskutečně milé, když je někdo ochotný posílat autogramy jen na základě emailové žádosti...

Odesláno: 14.12.2014
Odpověď přišla: 21.5.2015Můj pokus o Fauvismus

11. června 2015 v 16:45 | Ellí |  Výtvarný koutek
Ahoj všichni! :-)

Není to tak dlouho, co jste si zde na blogu mohli přečíst článek (a hlavně se podívat na fotografie) o pohybových kresbách. To celé byla vlastně jen taková příprava na fauvismus.

Fauvismus je umělecký směr, který vnikl ve Francii počátkem 20. století. Jde v něm hlavně o používání kontrastních barev a vybarvování celých ploch (nestínuje se).

Tento "obraz" vznikl opět v ZUŠ. Čtvrtka je formátu A3 a použila jsem klasické tempery + kontury jsou optaženy černou tuší.
Nejedná se o nic náročného, ale vzhledem k velikosti čtvrtky jsem u tvorby strávila něco přes dvě hodiny.
Pokud jsem zmiňovala, že fauvismus je především o používaní sytých, konrastních barev, potom jsem na svůj obraz asi nezvolila barvy úplně ideálně, ale co s tím teď nadělám... Pokud budu v budoucnu vytvářet něco podobného znovu, budu už chytřejší :).


Muzeum voskových figurín + tak trochu deníček :))

6. června 2015 v 13:28 | Ellí |  Ze života Ellí
Zdravím vás!

Momentálně se nám ve škole vyskytuje nějaká zákeřná epidemie střevní chřipky a bohužel se nevyhnula ani mně. Už je mi naštěstí dobře, takže teď se jenom děsím, jak budu dopisovat celou tu tunu písemek, protože je právě v plném proudu zkouškové období... Je to strašné, ale to učení mi vůbec neleze do hlavy... Ještě aby jo, když je venku tak nádherné počasí, a já jsem schopná myslet jen na to, abych byla už někde venku... Ale že je tam pořádný pařák, co? Aspoň u nás v Praze teda rozhodně.
Večer jedu s rodiči na nějakou nóbl večeri na parníku spojenou s večerní plavbou, kam nás pozval taťkův spolupracovník. Už se vážně docela těším, na praníku jsem nejela ani nepamatuju :)).
Také jsem napsala, zase po delší době, pár žádostí o autogram. Včera jsem se stavila na poště, kterou máme pár kroků od domu a dokoupila obálky a známky. Bohužel nejdůležitější bod mojí mise, kterým bylo získat odpovědky, se nepodařilo splnit. Pošťačky mi opět sdělily, že jsou vyprodané. Už zase! Vážně už nevím, kde to mám schánět... Oběhla jsme snad pět pošt, a všude je buďto zrovna náhodou neměli, přede mnou prodali poslední, a nebo projistotu ani netušily, že něco takového vůbec existuje - Grrr!
Taky se teď věnuji svému novému koníčku o kterém vám už chystám článek, kde se dozvíte víc :).
Aby toho nebylo už opravdu málo, řeším teď docela vtipnou situaci s jedním klukem, a moc nevím co s tím... :D

No, nebyla bych to já, kdybych si mezi tímhle nabitým programem neusmyslela, že se konečně dokopu k napsání článku o výstavě, na kterou jsem se vypravila, tuším někdy před čtrnácti dny...
Tak jdeme na to!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------