Květen 2015

Andrea Kerestešová - autogram

31. května 2015 v 16:45 | Ellí |  Autogramy ČR / SR
Autogram Andrey jsem získala přes televizi Prima. Já jsem si tuto herečku se slovenským původem oblíbila především v seriálu Vyprávěj, kde hrála jednu z hlavních postav, Evu. Nyní ji můžete znát také z dalšího českého seriálu - Cesty domů.

Odesláno: 3.1.2015
Odpověď přišla: 20.1.2015Pohybové kresby - postavy

27. května 2015 v 16:34 | Ellí |  Výtvarný koutek
Ahojky :),
minulý týden jsme v ZUŠ (výtvarný obor) dělali zajímavou věc. Naše skvělá paní učitelka nám navrhla, zda bychom si nechtěli zkusit kreslit postavy. Protože jsme to vlastně nikdy předtím pořádně nedělali, byli jsme skoro všichni pro.

A tak si někteří z nás (včetně mě) na chvíli zahrály na modelky... Fungovalo to následovně: V učebně máme pracovní stoly sestavené do obdélníku, takže stačilo jen vysunout jeden ze stolů do středu a všichni na model krásně viděli, i když ho měl každý z jiného úhlu.
Jeden dobrovolník si pak na stůl veprostřed sedl, stoupl, nebo udělal jakoukoliv jinou pózu, ve které pak musel celých 10 min. vydržet a nehýbat se (což možná vypadá jednoduše, ale věřte, že to není, žádná sranda).
My ostatní jsme se mezitím snažili co nejlépe nakreslit (dobře, spíš načtrnout) danou postavu :).

Zde můžete vidět výsledek mojí práce. Vím, že tam mám mnoho chyb, ale něco takového jsem skutečně dělala poprvé a přece jenom - měli jsme na každou postavu jen deset minut :).


PS: Omluvte prosím mizernou kvalitu fotografie, ale výkresy jsme si ještě nemohli odnést domů - vše je tedy focené přímo v ZUŠ, kde jsem neměla po ruce nic jiného než mobil...

Češi a hokej, aneb můj pohled na uplynulý šampionát 2015

20. května 2015 v 20:57 | Ellí |  Co se jinam nevešlo...
Ahoj!

Před několika dny fanoušci naposledy zatleskali hokejistům v pražské O2 aréně, kde se dva týdny konalo světové mistrovství v hokeji 2015. Předpokládám, že to ale pro vás není žádná novinka, protože pokud jste nezaznamenali, že se u nás tato významná sportovní akce konala, museli jste pravděpodobně žít minimálně měsíc někde pod kamenem a nebo ve stejném časovém období podniknout výlet mimo naší galaxii.

Hokej byl všude - v televizi, v novinách, na internetu, na sociálních sítích, v každé druhé reklamě, auta s vlaječkami křižovala ve velkém celou naší krásnou republiku.


Hokej mě normálně vůbec nevzrušuje - nějaké naše místní ligy - pshaw! Když přes rok nějakým omylem narazím v televizi na hokej tohoto typu, okamžitě přepínám se znuděným povzdechem na jiný kanál.
Pravidelně, každý rok ale nastává kratičké období, kdy se ze mě stává zapálený fanda, prožívající stejně intenzivně úspěchy i neúspěchy našich hrdinů - je to období mistrovství světa.
Musím se přiznat, že na šampionát u nás v ČR jsem se těšila už dlouho dopředu a hodně mě mrzelo, že jsem se jako pražačka nemohla jít na kluky (je to opravdu správné označení pro tým s legendou, které je přes čtyřicet let?) podívat na živo přímo do O2 arény, ale lístky od 4000Kč výše byly pro mě (a myslím si, že i pro spoustu dalších lidí) nepřekonatelnou překážkou.
Nedalo se nic dělat, byla jsem opět odsouzena k fandění doma u televize - to ale neznamená, že jsem si to neužila. Právě naopak, je to neuvěřitelný pocit, když společně s celou rodinou vřískáte jak pominutí "Gól! Gól! Je to tam!!!" :D.

Jak bych zhodnotila naší reprezentaci? Kladně. I přestože to v posledních dvou zápasech (opět) nevyšlo, myslím si že předvedli krásný a srdnatý výkon - snažili se a to se cenní. Nakonec čtvrté místo je krásné i když, co si budem - tu medaili jsme tak nějak tiše očekávali... Myslím, že na to rozhodně měli.

Zápas, který jsem si užila ze všech nejvíc? Tady je odpověď jednoznačná - Česko : Finsko. Událo se tam toho tolik: bitva, nervák, vyhrávali jsme, prohrávali a zase vyhrávali, úžasní fanoušci, vzrůšo, vítězství a v neposlední řadě, můj miláček Jarda opět zazářil, když převdl 2 parádně vstřelené branky... No řekněte, co víc si přát? :))

Jaromí Jágr? Co k němu říci? Snad jen, že můj velký sportovní vzor a sympaťák opět potvrdil své kvality a taky to, že je prostě nenahraditelný a to jak na ledě, v kabině, tak i jako fanouškovské lákadlo! :)

Můj vůbec nejoblíbenější okamživ na MS? Je jeden tv okamžik, který mi uvízl v paměti jako žádný jiný - Jaromír Jágr po vstřelené vítězné brance při zápasu proti Finsku. V tom bezprostředním gestu je prostě vidět ta ohromná bojovnost a nadšení pro věc!


-------------------------------------------------
Teď už ale dost s mými osobními názory.

Vytvořila jsem on-line internetovou anketu, kterou jsem propagovala zde na blogu a ve veřejných facebookových skupinách, takže nemám ani ponětí, jací lidé a jakého věku v ní hlasovali. Měl by to tedy být poměrně důvěryhodný, nezaujatý pohled.
Ankety se účastilo několik desetítek lidí, což sice není nijak extrémně moc, ale myslím, že to stačí... :) Tímto bych také chtěla poděkovat všem čtenářům tohoto blogu, kteří se dotazníku případně účastnili :).

Mottem mého malého průzkumu byla tato věta: "Říká se, že Česko je hokejový národ, ale je tomu skutečně tak?"
Ano, nebo ne? O tom se přesvědčíte v následujících řádcích, tak se společně se mnou pojďte pustit do čtení ;).

Lucie Bílá - autogram

12. května 2015 v 19:49 | Ellí |  Autogramy ČR / SR
Zdravím vás! :)

Mám trochu spoždění se zveřejňováním autogramů na blogu, nějak nestíhám... Teď se to ale budu snažit dohnat a postupně vám sem přidám všechny získané podpisy, co tu ještě nejsou :).
Nadruhou stranu teď aktuálně nic nechodí, a tak mám aspoň do zásoby články :).

První autogram je od známé české zpěvačky a již tradiční výherkyně Českých slavíků Lucie Bílé. Je od ní moc hezké, že odpovídá i takhle pouze na email :). Skutečně mě potěšilo, že je fotka velká (formát A5). Na zadní straně je ještě rozpis Lucčiných koncertů.

Odesláno: 28:11.2014
Odpověď přišla: 2.1.2015
Simona Stašová - autogram

7. května 2015 v 17:00 | Ellí |  Autogramy ČR / SR
Ahoj! :)

Je čas podělit se s vámi o další autogram, který se mi podařilo získat do mé sbírky...

Simona Stašová bezpochyby patří k významným českým herečkám, můžete ji znát například z filmu Román pro ženy, ve kterém jsem si ji oblíbila asi nejvíce.

Odesláno: 5.2.2015
Odpověď přišla: 14.2.2015


Popelka, film 2015

3. května 2015 v 12:00 | Ellí |  Recenze (dočteno a zhlédnuto)
Ahoj všichni! :)

V neděli 26.4. bylo v (alespoň v mém) kině vstupné 'jen' za 50Kč, což sice není zadarmo, ale přece jen, je to levné dost a navíc oproti normálnímu vstupnému opravdu velká sleva :).

Byla jsem sice těsně po velmi nepříjemné střevní chřipce, ale přesto jsme se s rodinkou vydali prožít, jak jsme doufali, klidné a pohodové odpoledne před velkým plátnem.
Výběr filmu byl docela obtížný, měla jsem minimálně tři horké favority, nakonec jsme se ale shodli na Popelce, která uspokojila nás všechny.


Protože ale v mém životě musí být všechno komplikované, samozřejmě se ani mírumilovný rodinný výlet neobešel bez menšího dramatu... Šli jsme jen tak tak, aby jsme stihli začátek filmu, ale říkali jsme si: "Je to dobré, máme přece rezervaci z internetu." Na pokladně nám v pohodě prodali naše lístky a my šli do sálu. Jenže ejhle! Na našich místech seděli docela cizí lidi a vklídku usrkávali z půl litrové Coca-coly. Řekli jsme jim teda, jestli si nespletli sedadla, že tady máme sedět přece my.
Podívali se na nás tak jako trochu divně a pak nám ukázali svoje lístky... Věřili byste tomu? Byly na chlup stejné jako ty naše! ....