BODYGUARD

23. ledna 2015 v 19:29 | Ellí |  Recenze (dočteno a zhlédnuto)
Ahoj,
opět vám přináším nový článek a tentokrát se jedná o recenzi knihy, kterou jsem přečetla nedávno o vánočních prázdninách :).
Takže kniha se jmenovala Bodyguard a jejím autorem je Suzanne Brockmann.
První vydání této knihy v anglickém originále se uskutečnilo v roce 1999 ,u nás v ČR byla vydána až v roce 2002.

Dějově se v knize prolínají hned dva příběhy, vedle hlavní dějové linky, ještě jedna vedlejší.


Agent FBI Harry O'Dell je odvážný muž, který provádí velmi dobře svou práci. Zároveň je však také mužem zoufala zdeptalým vlastním osudem, jehož jediným smyslem života je pomsta. Pomsta za vyvraždění poloviny své rodiny. Před dvěma lety totiž za tragických okolností zemřela jeho bývalá manželka a jeho nejstarší syn Kevin, když se staly oběťmi zastrašování policistů podsvětím.
I přesto, že Harrymu zbyly ještě dvě děti - nyní již čtrnáctiletý syn Shaun a čtyřletá dcerka Emily, se nedokázal vyrovnat se ztrátou svého nejstaršího syna a obě děti opustil...
Alessandra Lamontová je dámou z lepší společnost, která si zakládá především na svém okouzlujícím vzhledu a vybranném chování "ledové královny". V posledních několika letech se s ní život ale příliš nemazlil. K vůli svému manželovi postupně ztratila všechny své přátele a ten jí poté, co zjistili, že je neplodná, opustil. Jen několik málo měsíců po rozchodu byl její bývalý manžel nalezen zavražděný v řece a Alessandra zjišťuje, že společně s velkým luxusním domem a třemi auty jí zároveň zanechal také dluhy a nevyřízené účty se zdejším bossem podsvětí, dříve rodinným přítelem Trottou. Alessandra je jím vydírána, musí vrátit milión dolarů, který mu ukradl její manžel do konce lhůty 48 hodin, jinak zemře. Zoufalá Alessandra vůbec netuší, kde hledat. Skoro jako zázrakem se jí ale nakonec podaří peníze nalézt a vrátit. Doufá, že nyní vše zlé skončilo a ona se bude moci vrátit k normálnímu životu, možná se jí také povede adoptovat malou postiženou holčičku z nemocnice, kam chodí vypomáhat a kterou si nade vše zamilovala.
Netuší však, že muž, kterého potkala v komplexu, kde ji Trotta vydíral, který na ni zoufala křičel své jméno a prosil ji, aby mu pomohla, byl zmizelý agent FBI. Alessandra nyní však vyděla příliš mnoho a pro Trottu se stala příliš nebezpečnou. Proto se ji rozhodl odstranit stůj co stůj.
Poté, co se zmatená Alessandra probouzí ve vaně, ve které usnula, zjišťuje, že její dům hoří. Z plamenů ji na poslední chvíli vytáhne agent FBI Harry O'Dell a sděluje jí, že v jejím autě vybuchla nastražená bomba. I když tomu Alessandra nemůže uvěřit, nechá se převézt do budovy s programem na ochranu svedků, kde ji ve dne v noci střeží agenti Harry a George.
Harryho Alessandra nesmírně přitahuje, nejprve je to pouze její vzhled, který ho k ní táhne, čím více času spolu ale tráví, tím více si ho získává i jako osobnost... I pro Alessandru jě Harry velmi přitažlivý a oba se do sebe po čase zamilují.
Jejich vzájmným vztahem a sotva započatou důvěrou však otřese, když Alessandra zjistí, že byla využita jako návnada pro Trottu. Akce se však úplně vymkla kontrole a Alessandra, Harry i George málem přišli o život.
Alessandra se rozhodne odjet stůj co stůj, je si jistá, že se jí bude vést mnohem lépe, bez FBI, která s ní nejadná ani trošku férově. Harry ji však nedovolí odjet samotnou a odváží ji do malého města v Coloradu, kde žije jeho nevlastrní sestra společně s jeho dětmi...
Problémů začíná být nad hlavu, když děti Harryho odmítají přijmout, Alessandra a Harry se zle pohádají a navíc to vypadá, že Trotta se svými najatými zabijáky je na jejich stopě a pomoc FBI v nedohlednu...

Možná ale ještě není všem dnům konec.....


Tímto hlavním dějem se prolíná, jak už jsem zmínila, ještě jeden příběh. Zde se jedná o Harryho parťáka George, který se nedokáže vyrovnat s rozvodem se jeho bývalou ženou Nicki, která zároveň zastává funkci jeho nadřízené u FBI a útěchu nachází v pochybném vztahu se striptérku Kim ze zdejšího podniku... Kromě toho se musí vypořádat se zraněním, díky kterému málem přišel o život a které získal během zpackané akce, kdy měla Alessandra posloužit jako návnada pro Trottu.A nazávěr moje malé hodnocení:

Musím řict, že kniha mě velmi oslovila. Do čtení jsem se tak zabrala, že jsem všech (cca) 350 stran přečetla téměř za jedno odpoledne a pokud na to někdy naleznu čas, s chutí si ji přečtu znovu :).
Děj se mi velmi líbil a autorčin styl psaní mně také docela sedí.
Musím však podotknout, že to vžádném případě není kniha pro malé děti. Já sama bych ji rozhodně zařadila do kategorie minimálně 13+, ale pochybuji, že by ji nějaký rodič dal do ruky méně než patnáctiletému človíčkovi, a to především proto že se v ní sem tam objevují i poněkud drsnější výrazy a slova jako sex a pod. v ní také najdeme nezřídka...
Pokud Vám ale je aspoň těch 13, knihu vřele doporučuji, je to perfektní počteníčko :)).


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama