Leden 2015

A co takhle na brusle?

29. ledna 2015 v 22:27 | Ellí |  Co se jinam nevešlo...
Nevíte co s časem, když je venku počasí jaké je (to znamená kosa, ale o sněhu si můžeme nechat tak maximálně zdát)? A co takhle vyrazit na brusle? A že není kde, když led na rybníku stále častěji ukazuje spíš na fata morgánu, než na běžnou realitu? Omyl!
V každém větším městě na 99% najdete alespoň jedno kluziště. I když přiznávám, že mně se to hodnotí spíš stěží, bydlím totiž na okraji Prahy a tam je kluzišť víc než dost...
Ale zpátky k tématu.


Autogram - Taťána Kuchařová

27. ledna 2015 v 17:44 | Ellí |  Autogramy ČR / SR
Zdravím!
Autogramové štěstíčko se (doufám, že jen dočasně) na mě otočilo zády a už přes dva týdny mi nepřišlo vůbec nic... (Dobře, jeden autogram včera dorazil, ale i tak to není za dva týdny žádná sláva...) Ale co si budeme povídat, podíl viny na tom možná mám i já a to proto, že jsem teď s odesíláním žádostí trochu polevila. Je to ze dvou důvodů - za prvé, měli jsme zkouškové a volného času bylo dosti pomálu, za druhé, už jsem vyčerpala téměř všechny dostupné e-mailové adresy (nebo jich aspoň víc neznám) a to znamená, že musím přejít na písemné verze (čili posílání klasických dopisů poštou) a to také znamená, že autogramů bude chodit značně méně, protože to tak při dobré vůli vidím max na 1 dopis za měsíc a to především díky penězům, protože i tato sranda bohužel něco stojí (nejsou to sice žádné závratné částky, ale stejně)...
Nicméně tuto pauzu mohu aspoň využít k odstranění restů v podobě autogramů, které jsem ještě nezveřejnila... Není jich nijak mnoho, ale postupně Vám je sem budu přidávat ;).

Začnu autogramem od Taťány Kuchařové. Pro ty co neznají, tak je to Miss World, v současné době se věnuje modelingu a své nadaci. Já jsem si ji oblíbila především ve Stardance, kde (myslím, že to bylo loni) krásně tančila :).

Odesláno: 5.12.2014
Odpověď přišla: 15.12.2014


BODYGUARD

23. ledna 2015 v 19:29 | Ellí |  Recenze (dočteno a zhlédnuto)
Ahoj,
opět vám přináším nový článek a tentokrát se jedná o recenzi knihy, kterou jsem přečetla nedávno o vánočních prázdninách :).


Dnes (vlastně předevčírem) posláno :))

12. ledna 2015 v 12:00 | Ellí |  Autogramy ČR / SR
Hlásím, že v pátek jsem slavnostně odeslala svojí první žádost o autogram (POŠTOU!!). Sama se divím, že jsem se k tomu konečně dokopala :D.
Psala jsem naší snowboarďačce Evě Samkové, kterou mám hrozně moc ráda od olympiády v Soči, kde jsem si jí poprvé všimla :)). Je prostě úžasná a doufám, že mi odpoví... Ale při troše štěstí by to snad mělo vyjít, protože jsem psala na oficiální adresu, kterou Eva sama uvádí a zatím, co jsem tak viděla, všem odpověď přišla... :).

Posílala jsem ve velké obálce, A5 obálku (pozor, musí se posílat velikost min. A5!) se svojí adresou a nalepenou známkou + dopis. Fotka jsem neposílala - posílá vlastní :).
Adresu vám sem hodím až když mi příjde odpověď, ale kdyby o ní někdo až tak moc stál a nechtěl by čekat, tak stačí napsat do komentáře svůj email a já vám ji na něj pošlu ;)

Taky se vám musím pochlubit, že to snad už nebude moc dlouho trvat a pošlu i nějaký ten dopis do zahraničí, mám už dokonce vytisklé i fotky, tak snad snad... :D

PS: svojí adresu, dopis i adresu Evy jsem vymazala, foto je jen takové ilustrační ;).


Svíčka

11. ledna 2015 v 15:06 | Ellí |  Výtvarný koutek
Ahoj,
uvědomila jsem si, že už tady hrozně dlouho nepřibyl žádný článek týkající se kreslení a tak jsem se to rozhodla napravit :-)
Tento týden jsme v ZUŠ kreslili svíčku podlu předlohy (měli jsme na stole postavenou hořící svíčku) a to technikou šrafování (kdyby někdo náhodou nevěděl, tak je to takové čárkování...). Používali jsme bílou tuš (takže se jedná o perokresbu), kterou jsme nanášeli na černou čtvrtku velikosti A4. Doba kreslení je asi půl hodiny, ale přesně to nevím...
Jinak vám musím říct, že jsem úplně happy, protože moje svíčka vyhrála hlasování o nejhezčí a tak pojede do mezinárodní soutěže! Aáá, mám z toho přímo mega giga radost :))

Jinak, taky teď máte ve škole zkouškové období? My píšeme testy každý den a těžké je to jak blázen :D
Ale teď už dost řečí, tady je ten můj výtvor a já se pádím učit -držte mi palce :-)A ještě taková malá patlanice jako bonus :D.
Tohle jsme kreslili na výtvarce ve škole, taky to bylo do nějaké soutěže ještě před svátkama a téma bylo cokoliv, co nějak souvisí s Vánocemi. Vzhledem k tomu, že jsem pár dní před tím navštívila Louskáčka (recenzi na něj najdete v archivu článků) přišlo mi to jako docela dobrý nápad. Prosím berte ohled na to, že jsem chyběla a měla jsem na to oproti ostatním polovinu času, takže spíš než na to, aby to bylo nějaké super krásné jsem koukala, abych to stihla...
Původně to taky mělo být celé vybarvené, ale právě k vůli úspoře času mi učitelka doporučila, abych barvy jen jakoby "naznačila"...
Použity vodovky a tuš :)