Voda pro slony/Water for elephants

20. prosince 2014 v 18:04 | Ellí |  Recenze (dočteno a zhlédnuto)
Zdravím!
Jelikož se nudím doma, přemýšlela jsem, jaký bych si mohla pustit film. Nevím, zda jsem vám už někdy říkala, že jsem velká fanynka Roberta Pattinsona. Já toho herce prostě zbožňuju, a tak jsem se mrkla do jeho sbírky filmografie. Jelikož zrovna nemusím takové to klasické hollywoodské drama, hledala jsem nějaký pro mě přijatelný film.

Voda pro slony se mi zdála jako dobrý nápad a tak jsem si jí pustila.

Ve filmu si zahráli: Robert Pattinson alias Jacob Jankowsi a Reese Witherspoon alias krasojezdkyně Marlen, Christoph Waltz a další...

Snímek vznikl pod taktovkou režiséra Frencise Lawrence.


Příběh začíná tím, že do města, kde v pečovatelském domě žije stařík Jacob Jankowski přijede cirkus. Stařík se tam ptá, zda by ho nevzali s sebou, že by jim prodával lístky a vypráví svůj životní příběh......
Nyní se společně s jeho vyprávěním přeneseme o několik desitiletí zpět a prožíváme společně s Jacobem (R. Pattinson) jeho osud. Jacob studuje na známé veterinálrní univerzitě a zrovna dokončuje závěrečný ročník, když ho postihne hrozné neštěstí v podobě smrti jeho rodičů při nehodě. Jacob je úplně na dně, velmi těžce se smiřuje se ztrátou obou rodičů. Navíc přichází i o střechu nad hlavou, když zjišťuje, že si rodiče půjčily na jeho školné a dluh nezaplatili. Jacob nemá vůbec nic, jen duši obtěžkanou zármutkem a zklamáním.
Vypraví se, kam ho zrovna napadne. Nemá žádný určený cíl.
Když jde podél kolejí, a zrovna okolo projíždí vlak, náhle se rozhodne a do jedoucího vlaku naskočí. Až později zjišťuje, že se jedná o cirkus na cestách.
Ředitel cirkusu (Ch. Waltz) ho chce sice zpočátku z vlaku vyhodit, poté, co zjistí, že je veterinář si ho tam ale nechá.
Jacob se seznamuje s místní krasojezdkyní a partnerkou ředitele cirkusu, Marlen (R. Whiterspoon).
Poté, co pomůže Marlen a i přes zákaz ředitele uspat "hvězdnou atrakci" (koně, s kterým Marlen vystupovala a měla ho ráda) k vůli jeho nevyléčitelné nemoci a zhoršující se bolesti, se opět dostane do nelibosti ředitele.
I on však později jeho skutek ohodnotí jako přípustný a docela si Jacoba oblíbí.
Ředitel do cirkusu koupí slona, za kterého dal většinu pěněz. Jacob a Marlen ho cvičí a i když to z počátku vypadá beznadějně a ředitel cirkusu se projeví jako poněkud psychpatický tyran nejen zvířat, se podaří najít Jacobovi klíč k úspěchu s tímto úžasným zvířetem. Během společně tráveného času se do sebe Marlen a Jacob zamilují a oba teprve teď poznají skutečný vztah.
V cestě za štěstím jim však ještě stojí nejedna překážka a chvíle beznaděje, prohry...
Jak už to ale u slaďáků bývá, vše dojede ke šťastnému konci! (Ha, to jste nečekali co? :D :D)


Abych film zhodnotila...
Upřímně řečeno nevím. Film se mi líbil, rekvizity byly svělé, práce se zvířaty úžasná a herecký výstup Roberta Pattinsona jako vždy nepřekonatelný, ale...
...Na DVD bych si ho asi nekoupila. Nekoupila, protože je to takový ten film, který nějak není ničím výjměčný. Děj je standartní - zakázaná láska, která překoná všechny překážky a vše dobře dopadne... (Na druhou stranu, přesně tyhle filmy mám ráda :D!) Ale prostě kdyby tam nehrál můj nejoblíbenější herec, asi si ho ničím nezapamatuji (i když možná tou slonicí?)....

Můj závěr tedy zní:
Stojí za shlédnutí, pokud se nudíte a nemáte nic lepšího na práci, příjemně Vás to zahřeje u srdíčka ;).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kenz Kenz | Web | 20. prosince 2014 v 18:21 | Reagovat

Voda pro slony je dobrý, nedávno jsem ho viděla a rozhodně bych se na něj podívala znova :3

2 Sára Dracová Sára Dracová | E-mail | Web | 9. dubna 2015 v 18:15 | Reagovat

Viděla jsem a líbil se mi, Roberta Pattinsona mám také hodně ráda a koukala jsem na film jen kvůli němu :D

3 Ellí Ellí | Web | 10. dubna 2015 v 14:25 | Reagovat

[1]:  Taky se mi to líbilo :-)

[2]: Mám to stejně :D :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama