Louskáček v Národním divadle

14. prosince 2014 v 12:23 | Ellí |  Recenze (dočteno a zhlédnuto)
Ahoj,
jak si užíváte přípravy na Vánoce? Těšíte se na ně?

Já se teda přímo třesu hlavně na to volno, vyrážíme totiž na hory na lyže - pokud teda budu zdravá... Právě teď se totiž potýkám s jednou fakt zákeřnou neidentifikovatelnou chřipko-nemocí :D. Achjo, proč zrovna teď, když člověk potřebuje být v kondici?

Ještě před tím, než jsem ulehla do postele jsem ale stihla navštívit to nejlepší z nejlepších vánočních představení. Vždyť Louskáček patří k Vánocům snad stejně jako kapr nebo cukroví... Teda aspoň pro mě :).

Jedna úžasná osůbka, jinak řečeno moje kamarádka mi nabídla, abych s ní zašla do Národního divadla právě na tento balet. Neváhala jsem ani minutu - jak jsem řekla Louskáćka, balet a divadlo obecně prostě zbožňuju!

A tak jsme se za pár dní obě usadily do pohodlných sedaček a připomněli si dávný sen, stát se jednou z těch vychrtlých, ladně cupitajících baletek.

Nicméně představení bylo nádherné.
Příběh začíná na náměstí plném lidí, všichni si užívají vánoční atmosféru. Všichni, až na mrzutého lichváře, který ani o Vánocích nezapomíná lidem připomenout, že mu dluží peníze. Když vyhodí z práce tátu malé Kláry, nemůže si již jejich rodina koupit krocana na Štědrovečerní večeři a Klára nemůže dostat svůj vysněný dárek - loutku Louskáčka. Prosí lichváře, aby ji loutku daroval, ten však místo toho ve vzteku Louskáčka rozbije.
Poté začnou lichváře pronásledovat strašlivé noční můry a on se pomalu přesouvá do říše fantazie. Tam ho čeká lucifer. Zachrání ho ale dobrá vánoční víla, která mu pomůže vše napravit. Klára tančí s oživlým Louskáčkem a děti se radují.
Když se lichvář probudí, uvědomí si, jak špatně se choval a snaží se rychle zachránit, co se dá. Vše končí jako v jeho snu - Klára dostene svého Louskáčka, všichni se veselí a jsou šťastní...

Pokud jste na tomto představení ještě nebyli, musím Vám ho jen a jen doporučit. Hezký příběh s vánoční tématikou je navíc doplněn fascinujícími tanečními čísly. Vše dokresluje atmosféra Národního divadla.
Louskáček určitě potěší děti, ale myslím si, že i dospělí se rozhodně nudit nebudou a všichni si odnesou domů překrásný zážitek stejně jako já :).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vicky Vicky | Web | 14. prosince 2014 v 12:38 | Reagovat

pekný blog :)

2 coolour-life coolour-life | 15. prosince 2014 v 15:21 | Reagovat

[1]: Díky, tvůj je taky super - celebrity, to je něco pro mě :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama