Blanka Matragi v obecním domě

1. prosince 2014 v 20:59 | Ellí |  Recenze (dočteno a zhlédnuto)
Ahoj!

Tak už tu máme prosinec a obchoďáky jako každý rok přepadávají nejrůznějšími ozdobičkami, čokoládovými Mikuláši a vánočními stromečky, no a také spoustou a spoustou zběsile nakupujících lidí...

No, ale teď k věci :D.
Na minulý víkend jsem neměla naplánovaný žádný program a tak to vypadalo jen na takovéto to tipické válení se na gauči s počítačem na klíně... Náhodou jsem ale narazila na reklamu na výstavu "Timeless" - Blanky Matragi. A tak jsem vytáhla mamku a udělaly jsme si pořádou dámskou jízdu :D.
Jely jsme vlakem, vystoupily na Masaričce, a pak se jsme pěšky došly k obecnímu domu.

Vstupné na výstavu stojí základní 260 Kč, snížené 155 Kč, ale jsou pak ještě slevy na Opencard, skupiny, nebo rodinné vstupné. Stačí mrknout na stránky ;).

Celá výstava rozhodně stojí za návštěvu. Prohlédnete si zde návrhy B.M., designové bytové doplňky a především skutečně okouzlující šaty. Všechny šaty jsou ručně vyšívané a malované. V současné době už ale nedělá Matragi vše sama, ale má najmuté vyšívačky.
Výstava byla otevřena k 30. výročí tvorby B. Matragi a když se stejně jako já zeptáte paní, která na začátku výstavy prodává suvenýry, dozvíte se spoustu zajímavostí. Například, že B.M. má manžela, ale nemá děti, pracoviště má v ČR a v Libanonu, nebo že její nejdražší šaty byly svatební pro dceru Emíra SAE a stály 2,5 mil Kč. (ty mimochodem na výstavě můžete také vidět, dcera Emíra je zapůjčila, a jsou skutečně přenádherné :))
Po důkladném vynadívání se na všechny ty skvosty, doporučuji navštívit zdejší kavárnu a ochutnat jeden z výborných dortů, nad kterými člověk musí doslova slintat :). Je to perfektní zakončení celého dne :).


Výstavu můžete navštívit až do konce tohoto roku. Více informací se dozvíte na stránkách: http://www.blankamatragi.cz/blanka-matragi/vystavy/vystava-k-30-vyroci/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama