Prosinec 2014

3...2...1......2015!!!

31. prosince 2014 v 12:17 | Ellí |  Co se jinam nevešlo...
Ahoj,
dneska tu máme poslední den v roce a tak mě napadlo sepsat takovou menší úvahu... Snad se při jejím čtení nahodíte do správné sváteční atmosféry ;).


Podle mě se lidé většinou dělí přibližně do těchto skupin:

1. "Crazy pařiči"
- To jsou takoví ti, kteří jsou už od setmění v nějakém baru a pokud jsou doma, tak jedině s pořádně početnou partou známých na pořadně odvázané párty... Obvykle jsou už za pár minut po zahájení večera naložení v lihu a o to větší je s nimi zábava. Většinou jsou to také ti, koho můžete potkat, lehce se potácející a prozpěvující si, na ulici, kde vám budou nadšeně přát šťastný nový rok a budou se u toho "gebit" od ucha k uchu...
Nicméně, né že bych tuto skupinu lidí odsuzovala, vždyť Silvestr je od toho, aby se lidi bavily, ne?

2. "Rodinná idylka"
- Myslím si, že tato skupina tvoří většinu Silvestrovských účastníků. Řadí se do ní povětšinou rodiny s dětmi.
Průběh jejich večera vypadá asi takto: Všichni se sejdou doma nebo někde na chatě, ty šťastnější se vypraví na aspoň trochu luxusnější večeři do restaurace, pořádně si nacpou břicha a pak se s blaženým pocitem na duši svalí, stejně jako každý rok, k té vyčerpávající show v televizi a společně čekají, až budou moc odpočítat půlnoc a zavolat všem příbuzným, že jim přejí ten "šťastný nový rok"...
Do této skupiny se asi řadím i já, ale v trochu vylepšené verzi. Po večeři obvykle místo televize volíme radši nějaké deskovky, vždy se snažím vybrat nejaké vtipné, takže je docela sranda. Oslavy bych si sice dokázala představit i lépe, ale nemůžu říct, že bych si stěžovala :).

3. "Cestovatelé"
- Tak ti se poznají snadno... Na Silvestra nevydrží doma a už v září mají obědnané rezervace v hotelech. Někteří se se šampáňem vyvalují třeba na pláži v Karibiku, ti skromější pak sledují bahatý ohňostroj v některé z evropských metropolí.(Jó, co já bych dala za takového Silvestra v Paříži...)

4. "Přátelští pohodáři"
- Lidé v téhle skupině se nedají úplně přesně popsat, ale nejčastěji tráví tento poslední den v roce se svými přáteli. Obvykle na chatě na horách, den stráví ve společnosti lyží nebo sáněk a večer si zahrají nějakou hru, popřípadně zatančí, zazpívají...


Tak co vy? Řadíte se do některé z těchto kategorií? No, ať už letos chystáte cokoliv, hlavně to moc nepřežeňte (počkat, co to kurňa blábolím, vždyť bude propánakrále Silvestr, takže to naopak pořádně PŘEŽEŇTE!) odpalte si svojí šťastnou rachejtličku a hlavně si to nezapomeňte POŘÁDNĚ UŽÍT!


Tak tedy ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK!! ;)

VESELÉ VÁNOCE A VŠE NEJLEPŠÍ V NOVÉM ROCE 2015

23. prosince 2014 v 15:10 | Ellí
.... Vám moji milí přeje blog Coolour-life a blogerka Ellí ;). Užijte si volno, kapry, řízky, saláty, samozřejmě taky dárečky a pokud možno trochu té rodinné pohody ;)


Voda pro slony/Water for elephants

20. prosince 2014 v 18:04 | Ellí |  Recenze (dočteno a zhlédnuto)
Zdravím!
Jelikož se nudím doma, přemýšlela jsem, jaký bych si mohla pustit film. Nevím, zda jsem vám už někdy říkala, že jsem velká fanynka Roberta Pattinsona. Já toho herce prostě zbožňuju, a tak jsem se mrkla do jeho sbírky filmografie. Jelikož zrovna nemusím takové to klasické hollywoodské drama, hledala jsem nějaký pro mě přijatelný film.

Voda pro slony se mi zdála jako dobrý nápad a tak jsem si jí pustila.

Ve filmu si zahráli: Robert Pattinson alias Jacob Jankowsi a Reese Witherspoon alias krasojezdkyně Marlen, Christoph Waltz a další...

Snímek vznikl pod taktovkou režiséra Frencise Lawrence.


Příběh začíná tím, že do města, kde v pečovatelském domě žije stařík Jacob Jankowski přijede cirkus. Stařík se tam ptá, zda by ho nevzali s sebou, že by jim prodával lístky a vypráví svůj životní příběh......
Nyní se společně s jeho vyprávěním přeneseme o několik desitiletí zpět a prožíváme společně s Jacobem (R. Pattinson) jeho osud. Jacob studuje na známé veterinálrní univerzitě a zrovna dokončuje závěrečný ročník, když ho postihne hrozné neštěstí v podobě smrti jeho rodičů při nehodě. Jacob je úplně na dně, velmi těžce se smiřuje se ztrátou obou rodičů. Navíc přichází i o střechu nad hlavou, když zjišťuje, že si rodiče půjčily na jeho školné a dluh nezaplatili. Jacob nemá vůbec nic, jen duši obtěžkanou zármutkem a zklamáním.
Vypraví se, kam ho zrovna napadne. Nemá žádný určený cíl.
Když jde podél kolejí, a zrovna okolo projíždí vlak, náhle se rozhodne a do jedoucího vlaku naskočí. Až později zjišťuje, že se jedná o cirkus na cestách.
Ředitel cirkusu (Ch. Waltz) ho chce sice zpočátku z vlaku vyhodit, poté, co zjistí, že je veterinář si ho tam ale nechá.
Jacob se seznamuje s místní krasojezdkyní a partnerkou ředitele cirkusu, Marlen (R. Whiterspoon).
Poté, co pomůže Marlen a i přes zákaz ředitele uspat "hvězdnou atrakci" (koně, s kterým Marlen vystupovala a měla ho ráda) k vůli jeho nevyléčitelné nemoci a zhoršující se bolesti, se opět dostane do nelibosti ředitele.
I on však později jeho skutek ohodnotí jako přípustný a docela si Jacoba oblíbí.
Ředitel do cirkusu koupí slona, za kterého dal většinu pěněz. Jacob a Marlen ho cvičí a i když to z počátku vypadá beznadějně a ředitel cirkusu se projeví jako poněkud psychpatický tyran nejen zvířat, se podaří najít Jacobovi klíč k úspěchu s tímto úžasným zvířetem. Během společně tráveného času se do sebe Marlen a Jacob zamilují a oba teprve teď poznají skutečný vztah.
V cestě za štěstím jim však ještě stojí nejedna překážka a chvíle beznaděje, prohry...
Jak už to ale u slaďáků bývá, vše dojede ke šťastnému konci! (Ha, to jste nečekali co? :D :D)


Abych film zhodnotila...
Upřímně řečeno nevím. Film se mi líbil, rekvizity byly svělé, práce se zvířaty úžasná a herecký výstup Roberta Pattinsona jako vždy nepřekonatelný, ale...
...Na DVD bych si ho asi nekoupila. Nekoupila, protože je to takový ten film, který nějak není ničím výjměčný. Děj je standartní - zakázaná láska, která překoná všechny překážky a vše dobře dopadne... (Na druhou stranu, přesně tyhle filmy mám ráda :D!) Ale prostě kdyby tam nehrál můj nejoblíbenější herec, asi si ho ničím nezapamatuji (i když možná tou slonicí?)....

Můj závěr tedy zní:
Stojí za shlédnutí, pokud se nudíte a nemáte nic lepšího na práci, příjemně Vás to zahřeje u srdíčka ;).


Autogram - Kristýna

19. prosince 2014 v 12:00 | Ellí
Jupí! První "zahraniční autogram" :).
Přišel mi od v současné době velmi populární slovenské zpěvačky Kristíny. Dříve jsem její písnčky doslova milovala, teď mi už sice tak fascinující nepřipadají, ale takové V Sieti ťa mám, Horehronie nebo Pri oltári si stále ráda poslechnu... :)

Email: booking@kristinamusic.sk
Odesláno: 22.11.2014
Odpověď přišla: 9.12.2014


Autogram - Roman Vojtek

18. prosince 2014 v 12:00 | Ellí |  Autogramy ČR / SR
Ahojky!
Máme tu další autogram, tentokrát od Romana Vojtka. Tento český herec si zahrál třeba v seriálu Vyprávěj, kde ztvárnil jednu z hlavních rolí. Vidět ho můžeme také v mnoha filmech, nebo třeba teď v reklamě na kafe :D.
Překvapila a potěšila zároveň mě především super rychlá odpověď :-).

Email: info@romanvojtek.cz
Odesláno: 9.12.2014
Odpověď přišla: 15.12.2014


Autogram - Michal David

17. prosince 2014 v 12:00 | Ellí |  Autogramy ČR / SR
Zdravím,
tak tentokrát Michal David :)). I když je to pán, který už má něco za sebou, jeho písničky stále frčí - nebo aspoň u nás ve třídě.. (nejlepší to karaoke na Nonstop :D). To je mimo jiné i má nejoblíbenější písnička od něj.
Ani jsem moc nečekala, že mi něco pošle, takže mám o to větší radost... :).

Psala jsem vzkaz na jeho oficiální webowky: www.michaldavid.cz
Odesláno: 30.11.2014
Odpověď přišla: 11.12.2014


Autogram - Martin Dejdar

16. prosince 2014 v 12:00 | Ellí
Ahoj,
tak tady je další z mých úlovků - český herec Martin Dejdar.
Hrál v mnoha filmech i seriálech, pro mě je nejvíce známý rolí Ozzáka v Comebacku a tak mám velkou radost, že mi poslal jednu fotku právě z tohoto sitcomu :).

Email: hco65@hcolymp.cz
Odesláno: 7.11.2014
Odpověď přišla: 4.12.2014


Mikulášská autogramová nadílka z Novy

14. prosince 2014 v 19:00 | Ellí |  Autogramy ČR / SR
Zdravím všechny,
jelikož, jak jsem psala už v minulém článku, jsem nemocná a nudím se doma, rozhodla jsem se Vám sem postupně přidat všechny autogramy, které jsem získala v posledních dnech a ještě jsem je nezveřejnila...

Nova je prostě zlatíčko. Email jsem posílala 17.11.2014, dopis mi přišel 3.12.2014 a byly v něm úplně všechny autogramy o které jsem si napsala. Takže mám velkou radost. Na Ordinaci v růžové zahradě se koukám celkem pravidelně...

Autgram jsem dostala od těchto herců: Sandra Nováková, Dana Morávková, Bára Štěpánová, Jan Čenský, Petr Rychlý, Radim Fiala a Lukáš Hejlík.PS: Nechtělo se mi to všechno skenovat, tak to je všechno na jedné fotce.


Louskáček v Národním divadle

14. prosince 2014 v 12:23 | Ellí |  Recenze (dočteno a zhlédnuto)
Ahoj,
jak si užíváte přípravy na Vánoce? Těšíte se na ně?

Já se teda přímo třesu hlavně na to volno, vyrážíme totiž na hory na lyže - pokud teda budu zdravá... Právě teď se totiž potýkám s jednou fakt zákeřnou neidentifikovatelnou chřipko-nemocí :D. Achjo, proč zrovna teď, když člověk potřebuje být v kondici?

Ještě před tím, než jsem ulehla do postele jsem ale stihla navštívit to nejlepší z nejlepších vánočních představení. Vždyť Louskáček patří k Vánocům snad stejně jako kapr nebo cukroví... Teda aspoň pro mě :).

Jedna úžasná osůbka, jinak řečeno moje kamarádka mi nabídla, abych s ní zašla do Národního divadla právě na tento balet. Neváhala jsem ani minutu - jak jsem řekla Louskáćka, balet a divadlo obecně prostě zbožňuju!

A tak jsme se za pár dní obě usadily do pohodlných sedaček a připomněli si dávný sen, stát se jednou z těch vychrtlých, ladně cupitajících baletek.

Nicméně představení bylo nádherné.
Příběh začíná na náměstí plném lidí, všichni si užívají vánoční atmosféru. Všichni, až na mrzutého lichváře, který ani o Vánocích nezapomíná lidem připomenout, že mu dluží peníze. Když vyhodí z práce tátu malé Kláry, nemůže si již jejich rodina koupit krocana na Štědrovečerní večeři a Klára nemůže dostat svůj vysněný dárek - loutku Louskáčka. Prosí lichváře, aby ji loutku daroval, ten však místo toho ve vzteku Louskáčka rozbije.
Poté začnou lichváře pronásledovat strašlivé noční můry a on se pomalu přesouvá do říše fantazie. Tam ho čeká lucifer. Zachrání ho ale dobrá vánoční víla, která mu pomůže vše napravit. Klára tančí s oživlým Louskáčkem a děti se radují.
Když se lichvář probudí, uvědomí si, jak špatně se choval a snaží se rychle zachránit, co se dá. Vše končí jako v jeho snu - Klára dostene svého Louskáčka, všichni se veselí a jsou šťastní...

Pokud jste na tomto představení ještě nebyli, musím Vám ho jen a jen doporučit. Hezký příběh s vánoční tématikou je navíc doplněn fascinujícími tanečními čísly. Vše dokresluje atmosféra Národního divadla.
Louskáček určitě potěší děti, ale myslím si, že i dospělí se rozhodně nudit nebudou a všichni si odnesou domů překrásný zážitek stejně jako já :).


Blanka Matragi v obecním domě

1. prosince 2014 v 20:59 | Ellí |  Recenze (dočteno a zhlédnuto)
Ahoj!

Tak už tu máme prosinec a obchoďáky jako každý rok přepadávají nejrůznějšími ozdobičkami, čokoládovými Mikuláši a vánočními stromečky, no a také spoustou a spoustou zběsile nakupujících lidí...

No, ale teď k věci :D.
Na minulý víkend jsem neměla naplánovaný žádný program a tak to vypadalo jen na takovéto to tipické válení se na gauči s počítačem na klíně... Náhodou jsem ale narazila na reklamu na výstavu "Timeless" - Blanky Matragi. A tak jsem vytáhla mamku a udělaly jsme si pořádou dámskou jízdu :D.
Jely jsme vlakem, vystoupily na Masaričce, a pak se jsme pěšky došly k obecnímu domu.

Vstupné na výstavu stojí základní 260 Kč, snížené 155 Kč, ale jsou pak ještě slevy na Opencard, skupiny, nebo rodinné vstupné. Stačí mrknout na stránky ;).

Celá výstava rozhodně stojí za návštěvu. Prohlédnete si zde návrhy B.M., designové bytové doplňky a především skutečně okouzlující šaty. Všechny šaty jsou ručně vyšívané a malované. V současné době už ale nedělá Matragi vše sama, ale má najmuté vyšívačky.
Výstava byla otevřena k 30. výročí tvorby B. Matragi a když se stejně jako já zeptáte paní, která na začátku výstavy prodává suvenýry, dozvíte se spoustu zajímavostí. Například, že B.M. má manžela, ale nemá děti, pracoviště má v ČR a v Libanonu, nebo že její nejdražší šaty byly svatební pro dceru Emíra SAE a stály 2,5 mil Kč. (ty mimochodem na výstavě můžete také vidět, dcera Emíra je zapůjčila, a jsou skutečně přenádherné :))
Po důkladném vynadívání se na všechny ty skvosty, doporučuji navštívit zdejší kavárnu a ochutnat jeden z výborných dortů, nad kterými člověk musí doslova slintat :). Je to perfektní zakončení celého dne :).


Výstavu můžete navštívit až do konce tohoto roku. Více informací se dozvíte na stránkách: http://www.blankamatragi.cz/blanka-matragi/vystavy/vystava-k-30-vyroci/