Lipenská přehrada a její okolí - mýma očima a objektivem...

12. října 2014 v 11:04 | Ellí |  Ze života Ellí
Zdravím vás!
Škola už je v plném proudu a tak každý student nebo školák každé všední ráno (někdo s větší a někdo s menší radostí) popadne tašku a pospíchá do školy...
Já ale patřím k těm pár šťastlivcům, kteří měli tu úžasnou možnost si prázdniny ještě trochu prodloužit :). Vzhledem k tomu, že můj taťka v létě nedostal volno, vyrazili jsme na rodinnou dovolenou až druhý týden v září. Náš týden, spíše aktivního odpočinku, jsme si rozdělili do dvou částí - první polovinu týdne jsme strávily v ČR na Šumavě na Lipně a druhou v Rakousku u jezera Wolfgangsee. O tom ale až zase v jiném článku.
Teď bych vám chtěla ukázat Lipenskou přehradu a její okolí začátkem podzimu. Dle mého názoru je česká příroda prostě překrásná a není třeby truchlit, pokud se nějaký rok zrovna nedostaneme na dovolenou do zahraničí...

Omlouvám se, že je článek zveřejněn až tak opožděně, ale mám teď spoustu povinností do školy, kroužky, kamarády... A tak na blog nezbývá bohužel tolik času...

Pohled z terasy našeho hotelu v Přední Výtoni.


Přední Výtoň - ústřední motiv, Farní kostelík sv. Filipa a Jakuba.Další pohled...


V jednom z dnů jsme si také udělali pěší výlet na Čertovu stěnu, vzdálenou jen pár kilometrů od Přední Výtoně.A ještě Čertova stěna :).


V dalším z dnů jsme se vypravily na Vítkův hrádek, který je nejvýše položeným hradem v České republice. Tentokrát jsme se ale část cesty svezli autem, protože nás po tom věčném chození a sportování už přece jen trochu bolely nožky :D.Západ Slunce z Vítkova hrádku.Celou přehradu lemují úžasné cyklo/in-line stezky, na kterých se vyřádí úplně všichni. Od těch co na kolečkáčích stojí poprvé v životě až po profesionální závodníky. Na kolech se také dá podnikat nesčetně výletů do blízkého i vzdálenějšího okolí.
A že na tom s fyzičkou nejste až tak dobře? Že byste nevyšlapali kopeček? Nezoufejte, vždycky je tu možnost zapůjčení elekrokol, která především slabším jedincům pomáhájí zdolat horský terén.Počasí není vždycky na objednávku a když se obloha zatáhne, získá příroda úplně jiný ráz. To na vás potom dýchne taková zvláštně pochmurná a dramatická atmosféra. I to má ale svoje kouzlo...


Když přijedete na Lipno byl by přímo hřích nenavštívit také zdejší největší atrakci - Stezku mezi stromy. Byla otevřena teprve v červenci 2012 a je jediná v České republice. Vstup je možný i pro vozíčkáře a kočárky. Po točité plošině, přes několik adrenalinových zastávek, pozvolně vystoupáte až na vrchol věže, do výšky 40 m nad zemí. Když budete mít štěstí, uvidíte z výšky nejen Lipenskou přehradu a Šumavu, ale také Alpy. (V mém případě byla bohužel viditelnost trochu horší, a tak jsem o pohled na Alpy přišla.) Můžete si tak vyzkoušet jaké to je být ptákem, vznášícím se vysoko nad stromy :)).
No, a když se dost vynadíváte můžete se buďto vrátit stejnou cestou hezky po svých dolů, nebo můžete sfrčet rychlostí blesku po suchém tobogánu, který je dlouhý celých 52 metrů, s převýšením 24 metrů. Tobogán můžu jen doporučit. Ze začátky sice možná může působit trochu děsivě, ale opravdu to není vůbec nic strašného a ten zážitek za to určitě stojí.Jeden z výhledů...


Lipno nad Vltavou
I když bych o svých zážitcích mohla vyprávět ještě mnohem víc, myslím si, že to takhle stačí.

Tak se taky někam vypravte, aspoň na nějaký malý výlet, a využijte toho, že počasí ještě za něco stojí :).


(Ten kdo na můj blog už někdy zavítal, si možná všiml, že tu je nový krásný design. Moc za něj děkuji blogerce Vysmáté zrzce z blogu disguised.blog.cz)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliška Eliška | E-mail | Web | 12. října 2014 v 12:51 | Reagovat

To já jsem si zase prodloužila víkend o dva dny - byla jsem totiž nemocná :D :D.
Na Lipenské přehradě jsme jednou byli s rodinou a se psy - krom toho, že ubytování bylo dosti malé (zkus se se třemi velkými psy nacpat do bytečku o 10m :D) se nám tam ale líbilo :-).
Nejvíce se mi líbí ta třetí fotka odshora, like :-D.
Na stezce korunami stromů jsme byli a musím říct, že když jsem viděla ten tobogán, málem jsem dostala infarkt :-D. Nemám moc ráda výšky, ale nakonec jsem se svezla ;-).
Víš, nechci do tebe rýpat, ale bylo by mnohem lepší, kdyby jsi změnila velikost obrázků v PC, třeba v zoner photo studiu, protože to, že je zmenšíš ve článku, tím jejich skutečnou velikost nezamaskuješ, takže stránka se načítá půl roku :D ;-).

2 coolour-life coolour-life | 13. října 2014 v 18:01 | Reagovat

Taky jsem z toho tobogánu měla strach, ale nakonec jsem byla ráda, že jsem to nevzdala :D Jinak díky za tip, pro příště s tím zkusím něco udělat... :)

[1]:

3 Sára Dracová Sára Dracová | E-mail | Web | 28. března 2015 v 3:58 | Reagovat

vypadá to tam nádherně

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama