Říjen 2014

Halloween

31. října 2014 v 21:13 | Ellí |  Co se jinam nevešlo...
Ahojdá :")!

Dneska máme přesně 31. října a to znameá jediné - Halloween!
Snad každý ho zná, nebo o něm už aspoň nněkdy slyšel. Názory na tento svátek jsou ale různé. Jedni ho přijímají s nadšením a druzí ho kritizují. Už jen podle názvu se dá odvodit, že se nejedná o svátek český, nýbrž americký a tudíž sem vlastně nepatří. S tím musím souhlasit, máme dost svých vlastních a docela hezkých tradic a tak je zbytečné přebírat ještě nějaké zahraniční.

Nadruhou stranu se v mém okolí nevyskytuje žádný puberťák, který by se s chutí nepřevlékl do nějakého pošahaně strašidelného kostýmu a nevyrazil ven. I já bych to ráda udělala. Nakonec srandy přece není nikdy dost, ale co si budeme povídat, když vyrazíte zmalovaná a v kostýmu do ulic, budou si lidi u nás minimálně klepat na hlavu...

Takže to většinou skočí tak, že si většina dětí a dospívajících, popřípadě i nějaký ten dospělí co je pro každou srandu, nakoupí dýně a vydlabe do nich nějaký te "ksichtík" :D.

Taky jsem jednu dýni zkusila "vylepšit" :D. To na fotkách je má vlastní tvorba :3! (Málem mi z toho upadla ruka -_- vydlabat takovou věc není žádná sranda :D!)

A co vy? Jaký máte na Halloween názor? Vyjádřit se můžete v anketě, nebo zanechat komentář ;).


Fakjů pane učiteli!

23. října 2014 v 19:03 | Ellí |  Recenze (dočteno a zhlédnuto)
Ahoj!

Už delší dobu jsem si s kamarádkou plánovala, že zajdeme do kina, a tak jsem se pár spolužáku poptala na to, co by mi doporučili. Od většiny z nich jsem dostala odpověď, ať zajdeme na Fakjů pane učiteli, že prý je to vtipný a prostě super film.

Dala jsem na ně a musím říct, že jsem byla i s kamarádkou nadšená :). Už dlouho jsme se tak nenasmáli.

Po třinácti měsících ve vazbě za bankovní loupež, je konečně Zeki Müller propuštěn na svobodu. Setká se s jeho dlouholetou kamarádkou a parťačkou, docela milou ale taky trochu jednoduší prostitutkou ze zdejšího podniku. Ta, mezitím, co seděl v kriminále, zakopala věchny jeho "úspory". Když se však Zeki pro své peníze vypraví, zjistí nepříjemnou skutečnost, a to tu, že nad jeho pěnězmi mezitím někdo postavil novou školní tělecvičnu! Vžádném případě se peněz nehodlá vzdát, už jen proto, že potřebuje splatit určitý dluh a zaplatit své přítelkyni nová prsa. Nemá proto jinou možnost, než se ucházet o místo učitele v poněkud drsné škole. Místo opravdu dostane, a tak začne praktikovat svoje opravdu docela zajímavé učební metody...
Na stejné škole také učí mladá, milá, ale možná trochu příliš upjatá a nevýrazná učitelka Elizabeth. Když se však shodou bláznivých náhod ocitne Zaki v podnájmu u Elizabeth, její zakomplexované pubertální sestry a kamarádky (také učitelky) a navíc musí učit nejhorší a naprosto nezvládnutelnou třídu 10.B kouká z toho docela slušný zmatek...
Zeki postupně zjišťuje, jak těžké a zároveň snadné je změnit ostatní i sám sebe...


Zbytek příběhu se už tady nedočtete, musíte na něj zajít do kina. Já můžu film jen doporučit a dopředu prozradím, že na závěr se dočkáte klasického Happy endu, to mě osobně ale nijak nevadí, protože, když film skončí špatně, nemám z toho nikdy dobrý pocit.

Fakjů pane učiteli je německá komedie, s režií i scénářem Bora Daktekin. Dvě hlavní role hrají Elyas M'Barek (který je mimochodem doopravdy sladký :33 ) a Karoline Herfurth.

Na závěr ještě přiložím oficiální trailer k filmu, abych Vás ještě víc navnadila :D Jo, a ještě musím dodat, že pokud na toto opravdu chcete zajít měli by jste si pospíšit, protože aspoň u nás v Praze promítání tohoto filmu už pomalu končí.....Tak šup šup šup, ať to neprošvihnete! ;)


PS: Ještě že existuje hodný strýček Google, vzhledem k tomu, že jsem dosti velký technický antitalent a video na blog jsem vkládala úplně poprvé, bych si bez jeho pomoci asi těžko poradila :D.


Lipenská přehrada a její okolí - mýma očima a objektivem...

12. října 2014 v 11:04 | Ellí |  Ze života Ellí
Zdravím vás!
Škola už je v plném proudu a tak každý student nebo školák každé všední ráno (někdo s větší a někdo s menší radostí) popadne tašku a pospíchá do školy...
Já ale patřím k těm pár šťastlivcům, kteří měli tu úžasnou možnost si prázdniny ještě trochu prodloužit :). Vzhledem k tomu, že můj taťka v létě nedostal volno, vyrazili jsme na rodinnou dovolenou až druhý týden v září. Náš týden, spíše aktivního odpočinku, jsme si rozdělili do dvou částí - první polovinu týdne jsme strávily v ČR na Šumavě na Lipně a druhou v Rakousku u jezera Wolfgangsee. O tom ale až zase v jiném článku.
Teď bych vám chtěla ukázat Lipenskou přehradu a její okolí začátkem podzimu. Dle mého názoru je česká příroda prostě překrásná a není třeby truchlit, pokud se nějaký rok zrovna nedostaneme na dovolenou do zahraničí...

Omlouvám se, že je článek zveřejněn až tak opožděně, ale mám teď spoustu povinností do školy, kroužky, kamarády... A tak na blog nezbývá bohužel tolik času...

Pohled z terasy našeho hotelu v Přední Výtoni.


Přední Výtoň - ústřední motiv, Farní kostelík sv. Filipa a Jakuba.Další pohled...


V jednom z dnů jsme si také udělali pěší výlet na Čertovu stěnu, vzdálenou jen pár kilometrů od Přední Výtoně.A ještě Čertova stěna :).


V dalším z dnů jsme se vypravily na Vítkův hrádek, který je nejvýše položeným hradem v České republice. Tentokrát jsme se ale část cesty svezli autem, protože nás po tom věčném chození a sportování už přece jen trochu bolely nožky :D.Západ Slunce z Vítkova hrádku.Celou přehradu lemují úžasné cyklo/in-line stezky, na kterých se vyřádí úplně všichni. Od těch co na kolečkáčích stojí poprvé v životě až po profesionální závodníky. Na kolech se také dá podnikat nesčetně výletů do blízkého i vzdálenějšího okolí.
A že na tom s fyzičkou nejste až tak dobře? Že byste nevyšlapali kopeček? Nezoufejte, vždycky je tu možnost zapůjčení elekrokol, která především slabším jedincům pomáhájí zdolat horský terén.Počasí není vždycky na objednávku a když se obloha zatáhne, získá příroda úplně jiný ráz. To na vás potom dýchne taková zvláštně pochmurná a dramatická atmosféra. I to má ale svoje kouzlo...


Když přijedete na Lipno byl by přímo hřích nenavštívit také zdejší největší atrakci - Stezku mezi stromy. Byla otevřena teprve v červenci 2012 a je jediná v České republice. Vstup je možný i pro vozíčkáře a kočárky. Po točité plošině, přes několik adrenalinových zastávek, pozvolně vystoupáte až na vrchol věže, do výšky 40 m nad zemí. Když budete mít štěstí, uvidíte z výšky nejen Lipenskou přehradu a Šumavu, ale také Alpy. (V mém případě byla bohužel viditelnost trochu horší, a tak jsem o pohled na Alpy přišla.) Můžete si tak vyzkoušet jaké to je být ptákem, vznášícím se vysoko nad stromy :)).
No, a když se dost vynadíváte můžete se buďto vrátit stejnou cestou hezky po svých dolů, nebo můžete sfrčet rychlostí blesku po suchém tobogánu, který je dlouhý celých 52 metrů, s převýšením 24 metrů. Tobogán můžu jen doporučit. Ze začátky sice možná může působit trochu děsivě, ale opravdu to není vůbec nic strašného a ten zážitek za to určitě stojí.Jeden z výhledů...


Lipno nad Vltavou
I když bych o svých zážitcích mohla vyprávět ještě mnohem víc, myslím si, že to takhle stačí.

Tak se taky někam vypravte, aspoň na nějaký malý výlet, a využijte toho, že počasí ještě za něco stojí :).


(Ten kdo na můj blog už někdy zavítal, si možná všiml, že tu je nový krásný design. Moc za něj děkuji blogerce Vysmáté zrzce z blogu disguised.blog.cz)