Lysá nad Labem - Kůň 2014

22. září 2014 v 17:45 | Ellí |  Ze života Ellí
Kdo by neznal výstavu koní v Lysé nad Labem?
Myslím si, že ji namusím příliš představovat, ale tak pro jistotu...
Letos se jednalo už o 21. ročník této výstay koní a všeho co k nim patří, který se konal ve dnech 19.9. až 21.9.2014. Každý rok se zde schromáždí několik desítek koní ze všech koutů ČR. Prezentují se zde známá i méně známá plemena, jezdecké kluby, školy a farmy.

Na tuto akci jsem se chystala už několik let, ale pokaždé mi do toho něco vlezlo. Buď jsem byla na školním zájezdu, nemocná, nebo si rodiče vymysleli nějakou neodkladnou rodinnou oslavu... Až letos mi to konečně vyšlo a musím říct, že zklamaná jsem rozhodně nebyla. Je velmi pěkné mít možnost prohlédnout si najednou tolik různých koní a pokorzovat mezi nepřeberným množstvím stánků, nabízejících od hamburgerů až po výrobu stájových boxů.

Poprvé v životě jsem se mohla postavit vedle shirského koně a pohladit si ho. Musím říct, že teprve, když hledíte takovému nádhrnému hřebci tváří v tvář, pořádně si uvědomíte ohromnou velikost tohoto zvířete a pochopíte, že právem patří mezi největší koně světa.

Za shlédnutí taky rozhodně stojí bohatý doprovodný program, kde můžete vidět všechno možné od rozomilých shetlandských poníků, přes přirozenou komunikaci, jezdecká vystoupení, až po předvedení hřebců na ruce.
Jednoznačně největší dojem na mě ale udělalo přímo dechberoucí vystoupení pana Nesvačila s jeho čtyřspřežím kladrubských hřebců. Když kolem vás sviští neuvěřitelnou rychlostí tato majestátní zvířata s vozem běžící do rytmu legendární písně I was made for loving you baby od skupiny Kiss, prostě to ve vás zanechá hluboký dojem.

Také pokud scháníte něco, co se týká koní je tento veletrh dobrým místem pro nákup za rozumné ceny :). Já sama jsem uvažovala o koupi nové jezdecké helmy, ale nakonec jsem se rozhodla to ještě odložit...

Tak to by bylo asi v kostce vše, s čím jsem se s vámi chtěla podělit.
Takže pokud jsi správný koňák, rozhodně by jsi si měl na přes rok tuto akci zapsat do kalendáře ;).

Fotky bohužel nemám, protože jsem si foťák zapomněla doma...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama