Srpen 2014

Ozdoby a hvězdy z Krkonoš :)

25. srpna 2014 v 19:36 | Ellí |  Výtvarný koutek
Ahoj,
tak se zas po nějaké době hlásím :).
Jsem teď na prázdninách v Krkonoších a shodou náhod jsem narazila na jednu malou chaloupku na úpatí Sněžky.
Když vejdete do takového stavení, hned na Vás dýchne zvláštní atmosféra... Atmosféra pozoruhodného života horalů, který si teď už témeř ani nedokážeme představit...
A právě v téhle chaloupce jsem si dala borůvkový koláč a při popíjení limonády ještě s pár milými lidmi vyráběla tradiční ozdobičky, které už od poloviny 19. století zdobí Krkonošké Vánoce.

Tyto krásné ozdobičky si můžete vyrobit i vy! Stačí si přes internet objednat kreativní sadu, nebo prostě zajet na výlet do Poniklé, kde se pořádají i exkurze do výrobny skleněných perlí, ze krerých se pak navlékají ozdoby.

No a když si trochu vyhrajete, výsledkem může být třeba toto:


Gumičkování

14. srpna 2014 v 19:56 | Ellí |  Výtvarný koutek
Ahoj!
Už jste zkoušeli gumičkování? Ne? Tak to je nevyšší čas to vyzkušet!

Z malých gumiček si můžete vyrobit různé druhy náramků a když už v tom máte cvik, tak třeba i roztomilá gumičková zvířátka :). Náramky z gumiček jsou v poslední době prostě "IN" a určitě je najdete najen na rukách teenagerů...

Pro úplné začátečníky přináším návod na základní náramek. Je to poměrně jednoduché a tak doufám, že to z fotek a popisků pochopíte ;).

Na začátek si musíte samozřejmě obstarat materiál.
Balíčky s gumičkami můžete sehnat například v obchodě Clear's, pokud se Vám ale nechce dát za balíček 109 Korun, můžete se rozhlédnout po jakémkoliv papírnictví, nebo hračkářství - balíček se dá sehnat i za 30Kč.Takže, v jednom balení pravděpodobně najdete:
gumičky, esíčka (uzávěry), háček


Ještě než začnete pléct, rozhodněte se, jakou barvu použijete, popř. jaké budete střídat. Klidně ale můžete dát každou jinou :).
Vezměte esíčko a navlečte do něj první gumičku, jak můžete vidět na fotce:


Navlečeme do esíčka i druhou "stranu" gumičky, vytvoříme jakoby osmičku. - Myslím, že spíše pochopíte z obrázku...


Konce gumičky ohnete...


Pokračujete tak, že oběma smyčkama, vytvořenýma první gumičkou, provlečete další gumičku. U tohoto doporučuji si vždy pomáhat háčkem.


Tímto stylem pokračujete stále dál, dokud není náremek dlouhý akorát na ruku, je lepší, když je náramek menší a drží na ruce, než když Vám padá...


Když máte dopleteno, pouze poslední gumičku "zamáčknete" do volné strany esíčka.


Teď už stačí jen náramek navléct na ruku a můžete se začít chlubit svým výrobkem ;).Tak snad Vás můj malý návod inspiroval :). Můžete se mi pak do komentáře pochlubit, jestli Vám náramek vyšel. Budu Vám držet palce,aby se povedl všem ;).
Jinak doufám, že si pořádně užíváte prázdniny, protože už jsme se dostali do jejich druhé půlky... Tak se pořádně nabažte sluníčka, ať do nového školního roku vykročíte pěkně opálení a odpočinutí :).

PS: Omlouvám se za hroznou kvalitu foto, ale fotila jsem večer...

Horská výzva

10. srpna 2014 v 19:01 | Ellí |  Ze života Ellí
Čauky!
Tak se zase ozývám a tentokrát Vám přínáším zhodnocení akce Rock Point HORSKÁ VÝZVA :).
Jedná se o seriál závodů po českých horách (původně měl být jeden závod i na Slovensku, ale byl zrušen).
Soutěží se vždy ve třech délkách tras a těchto kategoriích:
LONG (65km) - muži, ženy, mix (muž a žena), dog treking (běh se psem)
HALF (35km) - muži, ženy, mix, dog treking
SHORT (17km) - muži, ženy, mix, dog treking

Ti nejlepší ve svých kategoriích zvládají trasy běžet i celé, obvykle se ale velká část jednoduše jde a když se zrovna naskytne nějaká rovinka (což se ale vzhledem k horskému terénu nestává moc často :D), může se popoběhnout.

Já jsem se účastnila se svojí sestrou nejkratší kategorie, tzn. 17 km. Dokončily jsme v čase něco okolo 3h 30min a umístily se v půlce startovního pole. My ale ani nechtěly podat nějaké vrcholové výkony... Důležité pro nás bylo, že jsme si závod doopravdy užily, došly jsme až do cíle a hlavně si to celé udělaly tak nějak, jak my s oblibou říkáme NA POHODU :). A myslím si, že tak by to mělo u sportu být.


Takže pokud nejste "lenoši" a nebojíte se udělat něco pro svoje tělo, můžete se příští rok také zúčastnit tohoto seriálu. Sice Vám možná dá nějaké to stoupání trochu zabrat, ale z vlastní zkušenosti můžu říct, že vědomí, že jste zvládli "výzvu", Vás bude hřát u srdce ještě dlouho po tom, co proběhnete cílovou bránou :).

Co dodat? Snad už jen třikrát hurá a třeba se příští rok potkáme na startu ;).


Letní tábory

2. srpna 2014 v 12:03 | Ellí |  Co se jinam nevešlo...
Ahojte!
Omlouvám se, že jsem tak dlouho nic nepřidala, ale teprve dnes jsem se vrátila ze čtrnáctidenního tábora.
Na táboře jsem byla teprve po druhé a tak jsem měla trochu obavy... A to hlavně k vůli tomu, že jsem z minulého roku neměla moc dobré zkušenosti. Nebudu zde jmenovat, ale šlo o taneční tábor.
Výukové hodiny tance byly sice skvěle vedené a člověk se tam opravdu hodně neučil, ale to bylo z toho pozitivního všechno. Strava nebyla dobrá, navíc jsme ještě dostávali malé a k fyzické námaze, kterou představovalo pět hodin tance denně, opravdu nedostačující porce. Hygiena také nebyla nijak vzorová. Sklenice na pití smrděly a ve sprchách byla plíseň. No a když k tomu všemu přijeli převážně (pro mě) nesympatičtí lidé, opravdu to pro mě nemohl být tábor snů...
Nelze se tedy divit, že jsem i letos měla obavy. Věchno ale naštěstí bylo v tom nejlepším pořádku. Tábor byl zaměřený na herectví, zpěv, výtvarné umění... Musím říct, že jsem si čtrnáct dní se skvělými lidmi (včetně vedoucích) a skvělým programem doopravdy užila.

Proto Vám radím - pečlivě vybírejte, než se někam rozhodnete jet.